• Ще один в'язень сумління загинув від тортур китайських поліцейських

  • Неділя, 28 червня 2009 року
Китай. Засуджений до 15-ти років в'язниці за практику Фалуньгун Го Синг помер через місяць після того, як його відпустили додому на лікування, оскільки його здоров'я перебувало у вкрай критичному стані після перенесених численних тортур у в'язниці.

Згідно з повідомленням сайту minghui.org, житель міста Хекан провінції Хейлунцзян Го Синг був заарештований у вересні 2002 року і засуджений на 15 років в'язниці за те, що він є послідовником духовної практики Фалуньгун. Протягом усіх цих років ув'язнення, Го піддавався численним тортурам. Неодноразово його здоров'я знаходилось у важкому стані, що загрожувало його життю. Він має потребу в серйозному лікуванні в нормальних лікарняних умовах, але адміністрація в'язниці обмежувалася допомогою тюремного лікаря.

9 березня 2009 року, коли родичі прийшли відвідати його, Го вже пересувався з великими труднощами і практично не міг говорити. Наполегливі вимоги родичів про його звільнення для лікування в лікарняних умовах залишилися безрезультатними. Голова місцевого відділення Офісу 610 Кун Ліянь не дозволив їм оформляти відповідні документи. Родичам Го довелося оформляти все через особисті зв'язки та хабарі. Зрештою це їм вдалося і 7 травня його привезли додому, при цьому з родичів взяли 1200 юанів ($ 170) за «транспортні послуги».

Після цього до них додому відразу ж прийшли співробітники Офісу 610 і суворо попередили, що Го заборонені будь-які контакти з послідовниками Фалуньгун, і зажадали, що якщо будуть спроби таких контактів, то його батько повинен негайно повідомити про це.

У цей час Го вже практично не міг рухатися і говорити, а також був не в змозі себе обслуговувати.

Вранці 2 червня у Го раптом різко підвищилася температура. Його відвезли в лікарню, але на другий день він помер.

Про це відразу дізналася поліція і зажадала від родичів негайно кремувати труп, а також загрожувала забороною їм здійснювати будь-які спроби апеляції до влади з приводу смерті Го, оскільки родичі впевнені, що в його смерті винна тюремна адміністрація.

Після того, як у 1999 році китайська компартія почала репресії Фалуньгун, Го неодноразово апелював до влади, відстоюючи право на свободу віри. Його кілька разів заарештовували. У 2000 році, коли його без суду тримали в ув'язненні два місяці і не висували жодних офіційних звинувачень, він почав голодування на знак протесту. На 18-й день голодування, здоров'я його сильно погіршилося. Побоюючись, що Го може померти в центрі ув'язнення, поліцейські зажадали від його рідних заплатити 500 юанів і відпустили його додому.

У 2001 році, напередодні Нового року, під час чергового арешту й ув'язнення в місцевому центрі затримання поліцейські побили Го так, що він кілька днів кашляв кров'ю. У нього був виявлений туберкульоз легенів та сильна втрата ваги. Його батько знову використав свої зв'язки, заплатив 1000 юанів, після чого сина відпустили додому на лікування.

До того часу мати Го, яка теж є последовницию Фалуньгун,  через постійні переслідування з боку влади, була змушена піти з дому і ховатися.

У вересні 2002 року Го був засуджений до 15 років в'язниці. А двома місяцями пізніше його мати також заарештували і засудили до 3 років виправних робіт.
Підписатися:

Коментарі