• Понад 50 мільйонів чоловік у Китаї від народження не мають документів

  • Вівторок, 18 листопада 2008 року
У всьому Китаї щонайменше 50 млн чоловік від народження не мають реєстрації, прописки й посвідчення особи. Їх називають «чорними дітьми». Це ті діти, які народилися за межами встановлених урядом норм народжуваності. 

Як повідомила 22 жовтня газета «Шенчоуцзинь», ще десять років тому кількість таких людей не перевищувала 1 мільйону. Зараз у Китаї діє закон з контролю народжуваності, відповідно до якого селянам дозволено мати двох дітей, які будуть зареєстровані як повноправні члени суспільства, а міським жителям дозволено мати тільки одну дитину. 

Хуан Баоцзе, що є одним із таких «чорних дітей», розповів, що він народився в селянській родині в провінції Гуандун. У їхній родині було семеро дітей, п'ятеро з яких уважалися незаконними і їх не зареєстрували. Вже більше 20-ти років Хуан не має прописки й посвідчення особи. Він не зміг здобути освіту, а також не може одержати нормальну роботу. Хуан змушений працювати неофіційно, виконуючи некваліфіковану чорну роботу. «Навіть щоб зайти в інтернет-клуб, мені доводиться просити посвідчення особи в знайомих», — каже Хуан. 

У людей цієї категорії в Китаї немає права здобути освіту й законно влаштуватися на роботу з наступним одержанням пенсії та інших соціальних дотацій. Як правило, ці люди стають або чорноробами, або входять у різні злочинні угруповання. 

У повідомленні відзначається, що однією з основних причин такої ситуації є діюча в країні система несправедливого розподілу людей на селян і городян, при якій селяни позбавлені багатьох прав і привілеїв, які мають люди з міською пропискою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...