• В Китаї найбільш передова в світі система контролю Інтернету

  • П'ятниця, 10 жовтня 2008 року
Фахівці, які стежать за ситуацією свободи передачі інформації в мережі Інтернет, вважають, що в китайської компартії (КПК) останнім часом стрімкими темпами розвиваються технології контролю і цензури інформації, що передається через Інтернет, повідомляє радіо Голос Америки.

Китайська влада також охоче ділиться цими технологіям з країнами Середньої та Східної Азії, такими, як В'єтнам, Іран та ін.

Заступник голови «Союзу свободи Інтернету» Чжоу Шиюй повідомляє, що нині КПК володіє найсучаснішими технологіями і найкрупнішими в світі системами контролю Інтернету. Спочатку це був просто крупний брандмауер, пізніше з'явився проект «Золотий щит», і була створила Інтернет-армія, в яку входять 280 тис. людей.

На думку начальника відділу інформації та технології комітету національного радіо США, Баумена, зараз китайська влада контролює Інтернет дуже тонко. З одного боку, вони дозволяють жителям країни відвідувати деякі сайти, такі, наприклад, як «Голос Америки», «Вільна Азія» і тому подібне, а з іншого боку, блокують на цих сайтах деякі сторінки з лоскотною інформацією, наприклад, про Тибет, уйгурів, Фалуньгун, порушеннях прав людини в Китаї і так далі, а також сторінки, на яких розповідається, як можна прорвати блокаду Інтернету.

Китайський вчений Чжун Вейгуан, який вивчає тоталітарні режими і проживає в Німеччині, сказав, що «китайська компартія перетворює китайців на свиней, вона дає їм можливість добитися матеріального благополуччя, сито їсти й пити, але при цьому забороняє їм вільно говорити і думати, а вимагає лише слухатися її брехливої пропаганди».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...