• Цзішоу: акція протесту припинена, ситуація в місті залишається напруженою

  • Субота, 20 вересня 2008 року
Після придушення великої акції протесту в м. Цзішоу провінції Хунань поліцейські заарештували 9 чоловік, які, на їхню думку, є організаторами акції.

Зараз у місті патрулює близько 20 тис. озброєних поліцейських. Місцева влада строго блокує всю інформацію, китайським кореспондентам заборонено брати будь-які інтерв'ю та повідомляти про те, що відбувається.

Місцевий житель пан Лі розповів кореспондентові The Epoch Times, що зараз у місті близько 20 тис. озброєних поліцейських. «У них є автомати. Із сусіднього м. Хуайхуа прибуло декілька військових вантажівок із солдатами», — розповідає він. За його словами, поліцейські заарештували 9 людей, які, на їхню думку, спричинили безлад.

Ситуація в місті залишається напруженою. Всі репортажі в китайських ЗМІ про цю подію зроблені з позиції правоти влади і засудження дій учасників акції.

Місцевий житель пан Ян розповів, що велика кількість озброєних поліцейських оточила залізничний вокзал, побоюючись, що його знову заблокують протестувальники. Через це місто проходять поїзди на Пекін, Гуансі і Гуандун, тому, якщо вони будуть зупинені, то це спричинить великі клопоти. Саме тому влада мобілізувала стільки поліцейських для охорони вокзалу.

За словами місцевої мешканки пані Сюн, люди, яким не повернули їхні вклади та відсотки, — в основному пенсіонери і звільнені з роботи, багато хто з яких вклав у ці компанії всі свої заощадження або гроші від продажу своєї землі, або ж навіть узяв кредит у банку, який теж вклав у ці підприємства. Тому, якщо влада не вирішить позитивно цю проблему, то можуть початися суїциди, оскільки в цих людей абсолютно не залишилося грошей для життя.

Недавно місцева влада обіцяла протягом 3-х місяців розібратися з проблемою неповернених вкладів і дати людям відповідь.

Нагадаємо, що 4 вересня в місті Цзішоу південної провінції Хунань відбулася великомасштабна акція протесту за участю більше 100 тис. людей. Як розповіли її учасники, в 2004 р. великі компанії-забудовники провінції розгорнули велику кампанію прийому грошових вкладів від населення, обіцяючи виплачувати великі відсотки. Але після закінчення Олімпіади ці компанії припинили свою роботу, і місцева влада прийняла їхні заяви про банкротство. Відповідно до закону після офіційного привласнення статусу банкрота в компанії вже немає зобов'язань повертати людям вклади і відсотки. Ображені вкладники шляхом акцій протесту вирішили вимагати назад свої гроші.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...