• Таємні дані: незадовго до Олімпіади було знищене селище гірняків

  • Субота, 20 вересня 2008 року
Незадовго до Олімпіади в Китаї через недотримання правил безпеки було знищене селище гірняків.
 
Щотижневий журнал «Ляован Дунфан» 1 вересня повідомив, що 1 серпня цього року в повіті Лоуфан північної провінції Шеньсі стався сильний гірський зсув. Місцеві ЗМІ, посилаючись на звіти чиновників, тоді повідомили, що загинуло 11 людей. Проте за підсумками розслідування, проведеного кореспондентом журналу, з'ясувалося, що загинула щонайменше 41 людина. При цьому місцеві мешканці повідомляють, що загиблих значно більше — від 100 до 200 чоловік.

6 серпня на сайті міністерства землі та природних ресурсів КНР була опублікована інформація про те, що було проведено спеціальну нараду з цього приводу. Там заступник міністра цього міністерства, що є також і начальником управління КНР з геологічних досліджень, Ван Мін повідомив: «Зсув 1 серпня стався з вини гірничодобувної компанії Тайюань, яка неправильно складувала шлак. У результаті зсуву загинуло багато людей, тому ми нагадуємо керівництву компанії про те, щоб вони краще потурбувалися про безпеку складування відходів свого виробництва».

Оскільки інцидент стався напередодні Олімпіади, та ще й з вини людей, а не природних катаклізмів — місцева влада одразу заблокувала про це всю інформацію, а також заборонила кореспондентам відвідувати зону лиха.

Місцевий аналітик Лю Тайчин, розповів кореспонденту радіо «Вільна Азія», що вищезазначена компанія протягом багатьох років викидала відпрацьовану породу біля невеликого селища, де утворилися великі терикони, з яких під дією дощів і стався зсув, майже повністю поховавши все селище.

«Після того, що сталося, з-під завалів було витягнуто 11 трупів. Однак місцеві мешканці стверджують, що загинуло декілька сотень чоловік. Родичі зниклих безвісті зверталися до місцевої влади з вимогою знайти їх, але влада відповідала: «Ти стверджуєш, що твій родич загинув під завалами, а які в тебе є докази?» До того ж багато із загиблих приїхали з інших районів на заробітки в гірничодобувній промисловості, родичі яких мешкають далеко, і це ще більше ускладнює пошук доказів того, що ця людина тут проживала», — сказав Лю.

Місцевий селянин пан Лю сказав кореспондентові радіо, що відразу після того, як стався зсув, влада перекрила всі під'їзди до району, де стався випадок, і нікого туди не пускала. Інший селянин сказав, що під териконом проживало декілька сот робітників компанії Тайюань і що на цей час туди взагалі неможливо потрапити — все повністю перекрито.
 
Коли кореспондент зателефонував владі повіту Лоуфан, то співробітник, що зняв трубку, оголосив, що вони не ведуть ці справи, і дав кілька телефонних номерів чиновників які, з його слів, могли б відповісти на запитання кореспондента щодо цього. Проте за жодним із телефонних номерів додзвонитися не вдалося, там ніхто не знімав трубку.

У повідомленні журналу «Ляован Дунфан» йдеться про те, що родичі зниклих без вісті, яких вони вже вважають загиблими, неодноразово вимагали від місцевої влади викопати тіла своїх рідних, але влада ще менше звертає увагу на їхні вимоги, і роботи з розібрання завалів просуваються дуже повільно.
Підписатися:

Коментарі