• Китайська влада забороняє адвокатам надавати юридичну допомогу потерпілим від отруєного молока

  • Середа, 8 жовтня 2008 року
Після того, як у Китаї почався меламіновий скандал з отруєними молочними продуктами, близько ста адвокатів з різних районів країни створили групу безкоштовної допомоги і надання юридичних консультацій та послуг батькам потерпілих від вживання молока дітей. Проте під тиском влади, зараз багато хто з них був вимушений вийти з цієї групи.

Як повідомили гонконзькі ЗМІ, останнім часом багато адвокатів, не витримавши тиску з боку влади, були змушені вийти з групи адвокатів-добровольців, які безкоштовно надають юридичну допомогу батькам дітей, що потерпіли від споживання заражених меламіном молочних продуктів. Але до цієї групи приєднуються і нові адвокати. Зараз ця група вже надала допомогу понад 2 тисячам батьків постраждалих дітей.

Як розповіли самі адвокати, після того, як в середині вересня почався меламіновий скандал,  з Пекіна у відділи юстиції і адвокатські контори по всій країні була направлена телеграма з вимогою, щоб ці структури організували адвокатів для надання юридичної допомоги людям. Проте одночасно з цим вони заборонили адвокатам «самовільні неузгоджені вчинки», а також заборонили їм через ЗМІ та Інтернет публікувати думки й інформацію, які можуть перешкодити уряду вирішити це питання.

Після того, як була створена група адвокатів-добровольців, з багатьма з них зустрілися представники різних відділів місцевої влади і в різній формі вимагали, щоб вони вийшли з цієї групи.

Адвокат А Цзюн розповів, що чиновник відділу юстиції сказав йому: «Хоч навіть ваш намір і хороший, але ми турбуємося про те, що це можуть у своїх цілях використовувати іноземні ЗМІ. Ця група адвокатів-добровольців постійно посилає інформацію іноземним ЗМІ, це дуже не подобається уряду, оскільки іноземні ЗМІ можуть використовувати цю інформацію для нападок на наш уряд».

А Цюн також сказав, що зараз китайські громадяни дуже активно шукають адвокатів, щоб ті допомогли їм підготувати і подати судові позови з приводу нанесеного збитку від отруєного молока. На його думку, якщо влада не вирішить це питання, а тільки продовжуватиме чинити тиск, то це ще більше загострить і без того вже напружені відносини між простими громадянами і урядовцями.
Підписатися:

Коментарі