• Переслідування християн у Китаї

  • Четвер, 25 вересня 2008 року
Здоров'я арештованого півроку тому лідера підпільної християнської церкви Ши Вейхая останнім часом значно погіршилось.

Організація China Aid Association повідомила, що погіршення стану здоров'я Ши спричинене посиленими допитами, а також його цукровим діабетом, який у тюрмі розвинувся ще більше. Медичну допомогу йому зовсім не надають. У повідомленні говориться, що Ши Вейхань 21-го серпня був переведений з пекінського центру утримання до слідчого ізолятора району Хайдін, а його справа із поліції передана у прокуратуру.

Його жінка, Чжан Цін, розповіла кореспондентові радіо «Вільна Азія», що їй не дозволяють зустрітися з чоловіком, але коли вона ходила до поліцейської дільниці, то бачила його на фото, яке було недавно зроблене. Вона сказала, що чоловік так схуд, що вона його спочатку навіть не впізнала. Через адвоката Чжан Цзін повідомили, що на її чоловіка чекає суд і, скоріше за все, строк позбавлення волі та штраф. Вона також розповіла, що після того, як арештували її чоловіка, їхня домашня церква закрилась. Хоча влада і не казала, що церква має припинити свою діяльність, але перед Олімпіадою на всі домашні церкви чинили великий тиск, і їхні рахунки, на які переказували пожертвування, було заморожено. Олімпіада вже закінчилась, але всі домашні церкви їхнього району досі не працюють.

Представник China Aid Association пастор Фу Січу сказав: «Олімпіада вже закінчилась, однак китайський уряд зовсім не послабив тиск, який значно посилився напередодні Олімпіади. Відомому лідерові пекінської домашньої церкви пастору Чжан Мінсюаню досі заборонено повернутися до Пекіну, з якого його вигнали напередодні Олімпіади».

Ши Вейхань був арештований 28-го листопада 2007р., 4-го січня від був визнаний невинним і був звільнений. 19-го березня його знову арештували, і 21-го серпня його справу було передано до прокуратури.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...