• Звіт США: В Китаї значно погіршала ситуація в питанні свободи релігії

  • Середа, 15 жовтня 2008 року

В опублікованому Державним Департаментом США «Звіті про свободу релігії у світі» за 2008 р. серед іншого вказується, що ситуація сильно погіршала в Азії, а особливо в Китаї, повідомляє радіо Голос Америки.

У звіті вказується, що влада китайської компартії продовжує жорстке придушення релігійних груп, особливо послідовників Фалуньгун і християн. А також те, що послідовники Фалуньгун і далі зазнають арештів, тортур і жорстокого ставлення, що призводить до смерті. 

У звіті також виражається критика жорстокого придушення Пекіном березневих акцій протесту в Тибеті, а також арештів декількох сотень учасників цих протестів і призначення їм кари ув'язнення.

Виражається засудження китайської влади за те, що під її керівництвом відбуваються часті арешти та ув'язнення уйгурів в Синцзяні за звинуваченням їх в так званій участі в «незаконних релігійних заходах».

Особливо в звіті підкреслюється засудження того, що під час проведення в Китаї Олімпіади і Паралімпіади, пекінська влада здійснювала суворий контроль над діяльністю місцевих домашніх християнських церков. Зокрема влада закрила деякі з них і вимагала, щоб всі вони повністю припинили свою діяльність на час проведення Олімпіади. До того ж, під час проведення Олімпіади були затримані і допитані декілька іноземців, яких звинуватили в «незаконній релігійній діяльності».

У звіті вказано 8 країн, які заслуговують на найпильнішу увагу в питанні свободи релігії. Серед цих країн Бірма, Китай, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Судан та інші.

Китайський правозахисник доктор наук Тен Бьяо із цього приводу сказав: якщо китайська влада справді хоче поліпшити ситуацію в питанні свободи релігії, то їй просто потрібно дотримуватись законів країни, які вона ж сама і запровадила. Згідно з конституцією КНР, громадянам Китаю гарантована свобода віросповідання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...