• Китайський аналог програми Skype краде інформацію користувачів

  • Субота, 18 жовтня 2008 року
Канадські фахівці повідомили, що китайський варіант програми текстового й голосового спілкування через Інтернет — Skype, що має назву Tom-Skype, контролює й записує текстові повідомлення користувачів. Якщо їхній зміст є забороненим в Китаї, то вони видаляються, повідомило радіо Голос Америки.

Дослідницька група відділення університету м.Торонто, що спеціалізується на вивченні контролю Інтернету, а також способів уникнення цього контролю, 1 жовтня у своєму звіті повідомила, що їм вдалося знайти доступ до записаних програмою Tom-Skype внутрішніх даних, серед яких вони знайшли записи сотень тисяч приватних розмов користувачів. Крім змісту бесіди, у цих записах також зазначені особисті дані абонентів. Ці дані зберігаються на 8 серверах у Китаї.

Компанія Tom-Skype є спільною компанією компаній Skype, що належить компанії eBay і TOM.COM Corporation, головний офіс якої знаходиться в Гонконгу.

У звіті говориться, що програма Tom-Skype автоматично за ключовими словами фільтрує весь текст повідомлень, небажаний китайській компартії. Зараз серед ключових слів є такі, як: тайваньскі сепаратисти, Фалуньгун, демократія, землетрус, сухе молоко тощо.

Представник компанії Skype каже, що після оприлюднення цього звіту, вони вже перевірили й виправили недоліки у безпеці програми Skype, повідомила газета Wall Street Journal. Представник також заявила, що вони дуже стурбовані інформацією, представленою у звіті, і що вони вже повідомили компанію Tom про наявність проблеми. У свою чергу компанія Tom заявила, що вони можуть вирішити цю проблему.

Однак, відповідаючи на запит кореспондента радіо, в електронному листі компанія Tom підкреслила наступне: «Будучи китайською компанією, ми повинні дотримуватись правил і законів країни, у якій виконуємо свою діяльність».

Представник східно-азіатського відділення Amnesty International сказав, що те, що китайська влада контролює Інтернет, не є новиною, однак цього разу дані звіту можуть викликати значну хвилю невдоволення, тому що до тепер спілкування через програму Skype вважалося найбезпечнішим, що й було перевагою цієї програми.

Хоч навіть у звіті не зазначений прямий зв'язок крадіжки інформації компанією Tom-Skype з китайським урядом, однак автори звіту повідомили, що китайська влада може легко одержати всі необхідні їй дані із сервера цієї компанії.

У постанові китайського уряду щодо Інтернету від 2005 р. говориться, що «з метою захисту безпеки держави й запобігання соціальних проблем» буде здійснюватися контроль і фільтрація всіх Інтернет ресурсів та засобів передачі інформації через Інтернет.

В континентальному Китаї неможливо звичайним способом потрапити на сайт програми Skype і скачати цю програму. При спробі зробити це користувача автоматично перенаправляють на сайт TOM.COM, де йому пропонується скачати програму Skype, за виглядом і функціями схожу на звичайну програму, за винятком вищезазначених особливостей. Потрапити на офіційний сайт Skype можна тільки за допомогою спеціальних програм прориву блокади Інтернету.

Торік лідер китайської компартії Ху Цзиньтао сказав, що думки, які поширюються в мережі Інтернет, повинні відповідати «головному напрямку». Можна легко здогадатися, що малося на увазі й хто задає цей «головний напрямок» в країні, що перебуває під тоталітарним правлінням компартії.

За наявними даними, зараз у Китаї працює понад 30 тис. так званих Інтернет-поліцейських, які цілеспрямовано займаються відстеженням і контролем інформації, що поширюється в Інтернет-блогах, форумах, сайтах тощо на території континентального Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...