• У місті Харбіні п'яні поліцейські забили до смерті студента

  • Понеділок, 20 жовтня 2008 року
Шестеро нетверезих поліцейських у м. Харбін забили до смерті студента. На знак протесту батьки перегородили дорогу трупом свого вбитого сина, повідомляє Центральне агентство новин з посиланням на гонконгський Інформаційний центр «Права людини й демократія».

Інцидент стався ввечері 11 жовтня. Декілька студентів інституту фізкультури пішли в бар, щоб відзначити день народження свого однокурсника. У цей час із бара вийшло 6-ро нетверезих поліцейських і біля входу між ними й студентами виникла невелика сутичка. Після чого поліцейські схопили одного зі студентів 22-річного Лінь Сунліна й відтягнули метрів на 80 убік. Потім вони стягнули з нього верхній одяг і почали дуже сильно бити. При цьому вони голосно кричали: «Ти що не бачиш, хто ми? Подивимось зараз, дізнаєшся чи ні. Якщо заб'ємо тебе отут до смерті, то нічого страшного».

Четверо товаришів Ліня хотіли заступитися за нього, але їм було не здолати 6-х дорослих чоловіків. До того ж один з поліцейських сказав їм: «Ну що, малі, ми можемо вбити декількох з вас і нічого нам не буде». Тоді студенти почали телефонувати в поліцію та звати на допомогу. Однак поліція приїхала тільки через 40 хвилин. У той час Лінь був уже мертвий. Він помер від внутрішньої кровотечі, що сталася в результаті сильних ударів.

На місце події приїхали батьки Ліня, а також мер міста. Другий сказав, що він не може вже нічим допомогти, і поїхав. А батьки й родичі вбитого, що під'їхали пізніше, залишалися там до наступного дня.

Навколо зібралося кілька сотень людей, поліція обступила місце події щільним кільцем, намагаючись уникнути сутичок.

Поліцейське управління м. Харбіна провінції Хейлунцзян підтвердило, що цей інцидент дійсно був, а також повідомило, що ті 6-ро поліцейських уже затримані й проти них буде порушена кримінальна справа.

У повідомленні говориться, що близькі друзі й родичі вбитого, а це більше 100 чоловік, на другий день після вбивства пішли до поліцейської дільниці, до якої належали ті 6-ро поліцейських і заблокували дорогу перед нею, виражаючи в такий спосіб свій протест. Потім вони підняли тіло Ліня над головами й понесли вулицями до районної адміністрації. За ними ішла велика група поліцейських із щитами й у касках.

Міська влада в той же день провела екстрене засідання із цього приводу, на якому розробили план запобігання можливим масовим заворушення.


Підписатися:

Коментарі