• Влада забороняє батькам вшанувати пам'ять своїх дітей, загиблих під час землетрусу

  • Четвер, 16 жовтня 2008 року
Місцева влада в провінції Сичуань не припиняє чинити тиск на батьків, діти яких загинули під час землетрусу 12 травня, не дозволяючи їм навіть вшанувати пам'ять своїх дітей, повідомляє радіо Вільна Азія.

Пан Ян розповів кореспондентові радіо, що 14 вересня, в день свята Середини осені, батьки більш ніж ста дітей, які загинули під час землетрусу в м. Дуцзяньянь провінції Сичуань, хотіли зібратися біля місця, де була школа, щоб вшанувати їхню пам'ять. Вони принесли традиційні круглі коржі, але біля школи їх вже чекали кілька десятків озброєних поліцейських, які сказали, що «сьогодні свято, тому влаштовувати безлад не можна». Вони наказували людям розійшлися. Цього разу обійшлося без насильства — батькам загиблих дітей нічого не залишалося, як підкоритися вимозі влади.

До будинку школи також прийшло й більше десятка журналістів. Їх відвезли у відділок, видалили з їхніх фотокамер всі зняті кадри, після чого відпустили.

Пан Ян також розповів, що влада заарештувала вчителя, яка допомогла придумати текст плаката із зверненням до влади. Її й досі не звільнили, місце її перебування - невідомо.

Інші батьки повідомили, що п'ятеро їхніх представників також були заарештовані наступного дня після того, як вони спробували звернутися до прем'єр-міністра країни Вень Цзябао, що приїжджав у Сичуань на початку вересня. Через кілька днів їх звільнили.

Коли кореспондент зателефонував у місцевий поліцейський відділок, поліцейський відповів, що вони ніколи не заарештовували нікого з постраждалих батьків.

Нагадаємо, що в результаті землетрусу, що відбувся 12 травня в провінції Сичуань, у зруйнованій школі м. Дуцзяньянь загинуло понад 300 учнів. Вже кілька місяців їхні батьки вимагають, щоб влада провела розслідування справи щодо неякісного спорудження школи, що, на їхню думку, і призвело до її руйнування й загибелі дітей. Однак влада ще не розпочала жодних дій, намагаючись «зам'яти» справу за допомогою грошових компенсацій, які теж виплатила ще далеко не всім.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...