• Самогубство в Китаї — явище нерідкісне

  • Понеділок, 13 жовтня 2008 року
За даними Китайської асоціації психічного здоров'я (China Association For Mental Health), самогубства у Китаї є п'ятою за рахунком причиною смерті в країні і першою серед смертей людей віком від 15 до 34 років.

За даними статистики щороку у Китаї від самогубств гине в середньому 250 тис. чоловік, 2 млн чоловік учиняють спроби самогубства і лишаються живими. Таким чином, у середньому кожні 2 хвилини від самогубства гине одна людина.

Газета «Чунцін монінг» із посиланням на дані міністерства охорони здоров'я повідомила, що кількість самогубств серед селян у 3 рази більша, ніж серед мешканців міст, кількість літніх селян, що заподіяли собі смерть, у 5 разів більша ніж літніх мешканців міст, 90% усіх самогубств у Китаї учиняється у селищах. Жінок, що наклали на себе руки, на 25% більше, ніж чоловіків. При цьому у західних країнах, кількість чоловіків, що заподіяли собі смерть, у середньому в тричі більша, ніж жінок.

Китайський фахівець психолог Чжу Ванлі розповів, що 30% самогубств учиняються на підставі сімейних конфліктів. 20% — через психологічний тиск, пов'язаний з роботою та забезпеченням життєвого рівня. Також чимало самогубств відбувається через зубожіння та обмеження прав у соціальному житті, що особливо характерно для мешканців селищ. Психолог уважає, що за розвитком суспільства дуже зростає конкуренція, і що далеко не всі можуть психологічно бути готовим до цього.

За дослідженням Чжу, у більшості міських самогубців доволі високий коефіцієнт розумового розвитку, але вони зовсім не пристосовані переносити психологічні удари, вони занадто прагнуть отримати найкраще, однак зіткнувшись при цьому з проблемами працевлаштування, економічними труднощами і соціальними відносинами, вони не спроможні змінити своє мислення і тверезо усвідомити ці проблеми, обираючи самогубство.

Наприклад, вони постійно вважають, що живуть гірше інших, при цьому не помічаючи тих зусиль, яких доклали інші, щоб досягти усього того, що вони мають. Це дуже пригнічує перших і, не витримавши психологічного тиску, вони накладають на себе руки.

Разом з цим, також немало людей, яким спадає на думку самогубство, мають замкнений характер, який було сформовано в результаті нестачі турботи з боку рідних і суспільства.

Піддаючись тиску різноманітних обставин соціального середовища, вони тримають усі свої почуття всередині. Внаслідок, коли тиск сягає певної міри, їхня психіка більше не витримує, і вони накладають на себе руки.

Газета «Чайна Дейлі» помідомила, що чимало самогубств серед школярів трапляється через великий тиск, на який вони наражаються вдома і в школі. У суспільстві, в якому не має нестачі в людських ресурсах, конкуренція дуже велика, і батьки, які турбуються про те, щоб їхні діти мали змогу влаштуватися в цьому суспільстві, чинять на них дуже великий тиск, примушуючи їх практично ввесь свій час витрачати на навчання і виконання домашніх завдань.

 Декілька місяців тому в китайських ЗМІ було повідомлення про шанхайського учня середньої школи. Він був першим із найуспішніших учнів школи, виявляв неабиякі здібності і був обдарованим у різних дисциплінах. Але якось після чергового іспиту, який він склав на «відмінно», він кинувся у колодязь. Перед тим як заподіяти собі смерть, він написав листа батькам, в якому сказав, що нарешті він ніколи не буде вчитися.

Шанхайська газета «Лаодун бао» повідомила, що впродовж перших 2 днів навчального року у Шанхаї було вчинено 4 спроби самогубства школярів 15 і 12 років. У результаті один із хлопчиків 12 років усе ж таки загинув, вистрибнувши з вікна 6-го поверху.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...