• Китайська влада використовує різні способи аби «зам'яти» молочний скандал

  • Четвер, 16 жовтня 2008 року
Останнім часом у Китаї по всім ЗМІ політ космічного корабля «Шеньчжоу-7» пропагується як велика заслуга країни під керівництвом компартії. На тлі цієї інформації все менше з'являється повідомлень про ситуацію з отруєним молоком, яка й надалі залишається вкрай серйозною.

29 вересня агентство Сіньхуа опублікувало невелике повідомлення про те, що в м. Шицзячжуан провінції Хебей був знайдений підпільний цех, в якому незаконним шляхом виробляли хімічну речовину меламін, що потім також незаконним шляхом продавали на молочні ферми. У повідомленні говорилося, що поліція вже заарештувала 22 підозрюваних у цій справі й конфіскувала 222,5 кг меламіну.

За два дні до цього газета «Молодь Хебея» повідомила, що в повіті Чжендін поліція заарештувала якогось Гао Цюньцзе і його дружину, які зізналися, що, починаючи із другої половини 2007 р., вони незаконно виробили близько 70 тонн меламінового білка, значну частину якого вони незаконно продали різним молочним фермам і станціям з прийому молока. Тобто кілька десятків тонн меламіну вже було додано в молоко. Однак агентство Сіньхуа про це нічого не повідомило.

У китайських ЗМІ, які повністю підконтрольні правлячої компартії, повідомляється про інцидент із меламіном, як про дії «окремих незаконних елементів» на «окремих незаконних цехах». Хоча фактично молочна продукція з меламіном випускалася на практично всіх основних заводах Китаю. Раніше китайські ЗМІ повідомляли, що небезпечна для здоров'я хімічна речовина була виявлена в продукції дуже великих фірм, серед яких «Шеньюань», «Ілі», «Меньню» та ін.

Радіо «Вільна Азія» повідомило, що крім того, що китайська влада почала блокувати інформацію про молочний скандал, всім місцевим ЗМІ було заборонено брати інтерв'ю у родичів потерпілих від молока дітей, а також адвокатам заборонили братися за захист справ по позовах про отруєння молочними продуктами. Крім цього, влада також наказала лікарням намагатися «не виявляти ниркові захворювання» у дітей.

Пан Чай з м. Дачжуан провінції Хейлунцзян розповів кореспондентові радіо, що 18 вересня під час обстеження в лікарні у його сина були виявлені камені в нирках розміром 0,2 х 0,3. Однак 22 вересня місцеве управління охорони здоров'я направило 30 дітей, у яких знайшли камені в нирках, на повторну перевірку до «більш високих фахівців». У результаті тільки в 3-х з них були знайдені камені. За словами пана Чая, у всіх інших, включаючи і його сина, каменів у нирках не знайшли, а коли батьки зажадали дати їм рентгенівські знімки, їм відмовили, сказавши, що знімки на руки не видаються й що вони залишаться в лікарні.

Китайський лікар в інтерв'ю сказав, що зараз для більшості потерпілих від меламіну дітей немає іншого способу як пити більше води, однак далеко не у всіх випадках такий спосіб є ефективним. Він також сказав, що пропаганда влади щодо безкоштовного лікування постраждалих дітей, це порожні слова, більшість дітей не одержать цього безкоштовного лікування.

Щотижневик «Сіньціюань» повідомив, що багато батьків постраждалих дітей не задоволені діями уряду щодо вирішення цієї ситуації та збираються подавати судові позови. У цей час китайські адвокати-правозахисники організували «Коаліцію китайських адвокатів-добровольців», які безкоштовно надають юридичну консультацію родичам постраждалих дітей. Однак, як повідомив нещодавно їхній представник, останнім часом на них усе більше тиснуть із боку влади й працювати стає усе важче.

Вень Хуа. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі