ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найбільшу компанію-винуватця скандалу з отруєним молоком в Китаї чекає банкротство

Велика Епоха
Сухе молоко компанії «Саньлу». Фото з epochtimes.com
Сухе молоко компанії «Саньлу». Фото з epochtimes.com
Одну з найбільших в Китаї компаній з виробництва молочних продуктів «Саньлу», в продукції якої було виявлено небезпечну для здоров'я хімічну речовину меламін, чекає банкротство. 

Газета «Дакунбао» повідомила, що зараз органи, які ведуть розслідування скандалу з отруєними молочними продуктами, заморозили рахунки компанії «Саньлу» на суму близько 114 млн. доларів США. До збитків компанії додається ще декілька десятків тисяч тонн знятого з продажу товару, а також компенсація за нанесені збитки через неякісний товар, яку виплачує компанія, і яка становить близько 100 млн. доларів США. Не виключено, що стаціонарне лікування хворих дітей, які вживали отруєну меламіном продукцію, також оплачуватиме компанія. За словами аналітиків, компанія «Саньлу», скоріш за все, збанкротує.

У статті мовиться, що нині всі доступні кошти компанії повністю витрачаються лише на компенсацію нанесеного збитку. Керівництво компанії просить банки надати їм фінансову підтримку у формі пільгових кредитів, проте банки не лише не дають їм нові кредити, але й вимагають негайного погашення раніше взятих.

Відділення Народного банку в м. Шицзячжуані вже офіційно заявило про те, що компанія «Саньлу» не повернула їм 28,5 млн. доларів. Джерела стверджують, що таких банків всього налічується мінімум дев'ять. 

Китайський журнал «Економіка і фінанси» повідомив, що, за словами деяких урядовців, влада збирається зобов'язати компанію «Саньлу» оплачувати витрати на лікування дітей, які вживали її неякісну продукцію. Якщо це станеться, то сума витрат становитиме більше 14 млн. доларів. Сьогодні з продажу ще не знято рідке молоко компанії «Саньлу», але в найближчому майбутньому збираються зняти і його. Це значно погіршить їхню ситуацію, і, за словами економістів, компанія зможе розрахуватися лише продавши повністю всі свої заводи й іншу нерухомість.

На виробничих підприємствах компанії «Саньлу» по всій країні працюють близько 10 тис. людей, а в її роздрібних мережах задіяно близько 20 тис. співробітників. Таким чином, якщо компанія збанкротує, то і без того не малу громаду безробітних в Китаї поповнять ще як мінімум близько 30 тис. людей. Проте, не зважаючи на такі прогнози, керівники компанії недавно заявили, що зарплата співробітникам виплачуватиметься вчасно і повною сумою, а також що «настрій працівників компанії хороший і стабільний».