• Китайський спортсмен-інвалід, який вимагав компенсацію за завдану шкоду від молока з меламіном, зазнав брутального поводження

  • Понеділок, 17 листопада 2008 року
Спортсмен-інвалід з м. Чженчжоу провінції Хенань Сін Гохуей протягом 6 років споживав молоко компанії Yili. У лютому цього року в нього було виявлено каміння в нирках розміром 31х17 мм. Коли стало відомо, що в молоко цієї компанії домішаний меламін, Сін став домагатися компенсації, але поки що безрезультатно.

Сін двічі проходив лікування і витратив на нього більш ніж 6000 юанів ($850). Врешті-решт нирки йому довелось прооперувати. Але після операції він лишився постійним споживачем молока компанії Yili. 
 
Коли у вересні стало відомо, що в молоці цієї компанії виявлено хімічну речовину меламін, яка сприяє утворенню в нирках каміння, він зрозумів причину свого захворювання і вирішив подати судовий позов проти компанії. Однак суди Китаю такі позови не розглядають, і його позов було відхилено. 
 
Тоді він звернувся до керівництва супермаркету «Sida», де він купував це молоко, а також у представництво компанії Yili у своєму місті та на підставі закону «Про захист прав споживачів» став вимагати від них компенсацію за заподіяну його здоров`ю шкоду. Але представники компанії всіляко намагалися зняти із себе відповідальність і уникали спілкування з ним. 
 
Від безвиході він написав плаката з вимогою компенсації за шкоду здоров`ю і щодня о 15 годині приїздив до головного входу супермаркету. Через деякий час представник компанії Yili сказав, що вони вирішать його проблему і щоб він більше не приїжджав до супермаркету. Протягом декількох днів він залишався вдома, але з ним ніхто не зв`язався з компанії.
 
24 жовтня він на колясці знову приїхав до супермаркету з протестом, однак\цього разу охорона так грубо випхала його, що той тричі випадав із коляски. Наступного дня він знову приїхав туди, і його знову вигнали.
 
Син сказав кореспонденту The Epoch Times: «Останні два рази мене не пускали всередину супермаркету. Між мною і охороною зчинилася сутичка. Вони не звернули увагу, що я інвалід і не можу ходити, і кілька разів скидали мене з коляски на підлогу. Я є звичайним споживачем харчових продуктів. Суд не приймає мій позов, мені більше немає куди звертатися, щоб відстояти свої права».
 
До хвороби у Сіна були непогані досягнення у спорті, він зайняв перші місця на 3-й і 4-й міській спартакіаді з важкої атлетики серед спортсменів-інвалідів, а також 6-е місце на 6-й всекитайській параолімпіаді.
 
Кореспондент зв`язався з одним із адвокатів-добровольців, які надають юридичну допомогу постраждалим від отруєного меламіном молока, на ім`я Чан Баян із провінції Хенань. 
 
Чан сказав: «Зараз по всій країні суди не приймають такі позови. Наскільки я знаю, центральний уряд до цього часу обговорює питання, як вирішити цю проблему, тому потрібно зачекати».
 
Щодо можливості отримати від компанії компенсацію, Чан сказав: «Вони не підуть на це, тому що очікують відповідного розпорядження зверху. Вони сподіваються, що влада буде вирішувати цю проблему в єдиному порядку. Я контактую з компанією Sanlu, вони кажуть, що чекають рішення уряду щодо цього питання, тому не будуть виплачувати компенсації комусь одноосібно».
Підписатися:

Коментарі