• Китайська влада заборонила місцевим католикам поїхати у Ватикан для участі в синоді

  • Субота, 18 жовтня 2008 року
Прес-секретар Ватикану повідомив, що китайська влада заборонила китайським католицьким єпископам взяти участь у Синоді єпископів римо-католицької церкви, що проводиться раз у три роки.

Як повідомило радіо Вільна Азія, цього року на Синод єпископів римо-католицької церкви, що буде проходити у Ватикані з 5 по 26 жовтня, запрошені більше 200 єпископів із усього світу. Серед запрошених є також єпископи з китайських автономних районів Макао й Гонконгу. Як повідомив прес-секретар Ватикану, вони запросили і представників католицтва з континентального Китаю, але китайська влада заборонила їм їхати для участі в Синоді.

Представник «Фонду кардинала Kung Pin-Mei» Кун Мінчуань розповів, що минулого разу, в 2005 р., коли відбувався Синод, з Китаю були запрошені 4 єпископа, однак влада також не дозволила їм виїхати із країни.

Кун сказав, що пекінська Олімпіада зовсім не сприяла поліпшенню ситуації зі свободою релігії в Китаї, як це передбачалося раніше. «Дуже багато єпископів і католиків ув'язнені в китайських в'язницях. У цей час про двох з них дотепер немає жодних відомостей, і невідомо, чи живі вони. Олімпіада не принесла ніякої користі для покращення ситуації наших підпільних церков у Китаї», — сказав Кун.

Член підпільної церкви м.Ханчжоу провінції Чжецзян Цзянь Айцзун розповів, що поліпшенню відносин між Ватиканом і Пекіном перешкоджає те, що китайська влада постійно вважає, ніби Ватикан через релігію втручається у внутрішні справи Китаю, а також вимагає, щоб Ватикан розірвав усі відносини з Тайванем і визнав створену компартією китайську патріотичну католицьку церкву.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...