• Компартія Китаю повідомляє про 184 загиблих в Урумчі, в той час як уйгури - про кілька тисяч

  • Вівторок, 14 липня 2009 року
Китай. Рупор китайської компартії агентство «Сіньхуа» 10 липня повідомило нові дані про кількість загиблих під час інциденту в Сіньцзяне, який розпочався 5 липня. За новими даними їх число складає 184 людини, причому більшість із загиблих належать ханьскій національності. Однак Світовий Уйгурський Конгрес повідомляє, що число загиблих тільки уйгур становить від 1000 до 3000 чоловік.

Агентство «Сіньхуа» наводить нові дані, згідно з якими число загиблих під час інциденту в Урумчі становить 184 чоловік, з них 137 - ханьскої національності (111 чоловіків і 26 жінок) і 46 уйгурів, а також 1 - національності хуей. При цьому не було сказано про обставини їх загибелі, а також про те, чи були серед них студенти.

У той же час голова Уйгурского Світового Конгресу (УСК), що базується в Німеччині, Ребія Кадір на прес-конференції у Вашингтоні повідомила: «Відповідно до отриманої нами інформації, яку поки неможливо підтвердити, число загиблих сягає 1000 осіб, деякі говорять і про 3000».

Вона також сказала, що загиблі не тільки з міста Урумчі, а з різних районів регіону СУАР.

Очевидці подій, розповіли нашому кореспонденту, що ввечері 5 липня учасників акції протесту в Урумчі, більшість з яких були студенти, китайські солдати загнали в провулок і розстріляли. Там було вбито, щонайменше, 400 чоловік.

Численні іноземні спостерігачі впевнені, що уряд КНР подавив протест зброєю і тепер намагається подати світу цей інцидент, як зіткнення на етнічному ґрунті, незважаючи на те, що з самого початку уйгури висловлювали протест проти дій режиму з приводу халатного розслідування бійки між уйгурами й ханьцямі на заводі іграшок в місті Шаогунь провінції Гуандун.

Підписатися:

Коментарі