• Будинок у Шанхаї завалився через неякісний фундамент (нові фото і подробиці події)

  • Понеділок, 13 липня 2009 року
Китай. Чудові будівельні проекти в Шанхаї часто розглядаються як зразок «нового Китаю». Але деякі мешканці Шанхая можуть бути іншої думки.

Близько 5.35 ранку 27 червня рухнув практично готовий до здачі 13-поверховий будинок. Будинок відноситься до зведеного житлового комплексу «Лотос Ріверсайд Корт». Це сталося не внаслідок землетрусу або тайфуну. Із самого фундаменту будівлю цілком завалило на бік, вона виглядала, як конструктор, перекинути дитиною.

Як дуже часто буває в сьогоднішньому Китаї, блогери є найкращими джерелами інформації, якщо необхідно дізнатися, що відбулося в дійсності. Звичайно блоговая сфера Китаю - це віртуальний світ з різними характеристиками - благородні та безкорисливі блогери співіснують поруч зі злими і корумпованими. Уряд спеціально містить величезну команду блогерів за невелику плату, завдання якої висловити офіційну думку. Тому в інтернеті є щоденні фальсифікації, підробки і обман.

Однак, блоги дозволяють середньому китайці зберегти людську гідність, коли тоталітарна система не дозволяє йому висловити свою думку. Крім того, це зв'язок із зовнішнім світом, коли можна хоч і анонімно в межах системи, побудованої на брехні, повідомити відомі йому факти. Блоги - це свого роду опір корупції й тиранії, яку відчувають люди в Китаї.

Що стосується причин падіння 13-поверхового будинку, то деякі блогери розмістили сюжет японського телебачення з виступом голови компанії «Structural Consultants Association». Голова компанії каже, що згідно японському стандарту, несучі опори були «тонкі й у недостатній кількості». В Японії, де часто трапляються землетруси, використовуються опори в 2 метра завширшки, а в будівлі, що завалилася використовувалися опори у 50 - 60 сантиметрів. Крім того, вони порожні всередині, хоча мають бути суцільними.

Блогери, що працюють будівельниками, пояснюють падіння ще й тим, що сталева арматура, що була використана при будівництві була надто тонкою, крім того, використовувався низькоякісне цемент.

Підтвердженням служить землетрус у Сичуань 12 травня 2008 року, коли обрушилися шкільні будівлі, однак при цьому адміністративні не постраждали. Тоді блогери стали вказувати на те, що в Китаї, в будівництві використовуються «відходи соєвого сиру».

Інші блогери корінь причини бачать в початковій стадії, коли вирішується питання про дозвіл будівництва, погодження проекту. Запрошується на вечерю чиновник з департаменту будівництва і йому передається конверт з грошима. Такого роду хабарі стали звичним "ритуалом".

«Лотос Ріверсайд Корт» - це житловий комплекс з 11-ти ідентичних будинків, які мали  бути заселені в травні наступного року. Люди, які купили квартири в споруджуваному комплексі налякані і в масовому порядку стали звертатися за поясненням в будівельні компанії, вимагаючи гарантій після вселення. За повідомленнями прес-агентств, квартири коштують приблизно 1 500 євро за квадратний метр.

Будівельний підрядник пояснює, що ні з яким з інших будівель в комплексі немає проблем, але навколо кожної будівлі зведено будівельні ліси спеціально для інспекції.

За останніми повідомленнями проти будівельного підрядника і підприємців ведеться слідство. Але ці публічні розслідування тільки для показу і нічого не змінюють по суті, так як в сьогоднішньому Китаї, коли розкриваються випадки корупції, при яких відбулися значні збитки, винуватець завжди знайдеться.

Це розслідування без сумніву встановить, що фундаменти всіх будинків «Лотос Ріверсайд Корт» неякісний, але на справжні причини події не звернуть ніякої уваги.

Так наприклад, в Китаї селяни вирощують овочі для своєї сім'ї окремо від овочів, призначених на продаж. Щоб отримати високі врожаї та значні доходи доводиться користуватися хімікатами. Родини середнього достатку часто просять надсилати їм дитяче харчування з-за кордону, так як немає впевненості, що куплений продукт з етикеткою-«вироблено в Австралії», в дійсності, не виготовлено в Китаї!

Всі люди в Китаї шукають безпеки. Кожен шукає того, що сприятливо для нього та його родини. Але вони роблять це в системі корупції і брехні, яка побудована правлячою партією. Поки ця фундаментальна дійсність не буде розкрита і змінена, не буде надійності та впевненості у майбутньому.

Підписатися:

Коментарі