• Доходи містян у Китаї в 12 разів більші за доходи селян

  • Понеділок, 20 жовтня 2008 року
Китайська академія соціальних наук опублікувала книгу «Чисельність населення і трудова зайнятість (2008)», в якій говориться, що за останні 17 років різниця між доходами міських і сільських жителів у Китаї збільшилася в 12 разів. Про це повідомило Центральне агентство новин.

Газета «Комерційний вісник Пекіна» повідомила, що, відповідно до статистики, з 1978 р. середній дохід містян зріс у 7,5 разу, а селян — у 7,3 разу. Однак, починаючи з 1990 р., доходи селян почали значно зменшуватися порівняно з доходами міських жителів, і ця тенденція і далі зростає.

У 2007 р. різниця між доходами селян і містян у Китаї в грошовому еквіваленті в середньому становила 10 000 юанів ($1,4 тис.)

На думку авторів книги «Чисельність населення і трудова зайнятість (2008)», щоб зменшити цю різницю, необхідно сформувати інтегрований ринок праці, щоб у селян було більше можливостей на нього потрапити, а також організувати рівні умови працевлаштування й гідну оплату праці.

У книзі мовиться, що зараз у Китаї прописка людини (міська або сільська) вирішує її долю, включаючи й право на одержання гарної освіти й гарної роботи. Ці права дуже обмежуються для селян, які в Китаї складають 65% населення.

Крім вищезгаданої різниці в доходах селян і містян, у Китаї також існує дуже помітна різниця в доходах між співробітниками різних галузей. Наприклад, у Пекіні середньорічний дохід працівників підприємств цінних паперів, банків і авіакомпаній становить 100 000 юанів ($14,2 тис.). У той же час річний дохід працівників текстильної промисловості, сільського господарства, виробництва канцелярії тощо становить лише 20 000 юанів ($2,8 тис.).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...