ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї закрилося 40% підприємств середнього і малого бізнесу

Велика Епоха
Китай. Згідно даним звіту Китайської академії соціальних наук, в Китаї під впливом економічної кризи закрилося біля 40% середніх і дрібних підприємств.

Майже 99% всіх підприємств в Китаї відносяться до середніх і малих. Вони дають 60% ВВП, більш 50% всіх податків, а також надають більш 75% всіх робочих місць в країні.   

Китайська академія соціальних наук нещодавно провела спеціальне дослідження і повідомила, що в даний час через економічні проблеми вже закрилося біля 40% підприємств середнього і малого бізнесу, в той же час ще 40% знаходяться на межі закриття і ледве зводять кінці з кінцями. 

Старший дослідник центру малого і середнього бізнесу при Китайській академії соціальних наук, професор Чень Найсін повідомив ЗМІ, що основний причиною закриття цих підприємств є нестача інвестування. В деяких підприємств є ринок, є замовлення, але через нестачу грошових коштів вони не можуть продовжувати виробництво, пояснив професор.   

Ще в серпні 2005 року Комісія з регулювання банківської діяльності Китаю запропонувала увести деякі пільги кредитування банками середніх і малих підприємств. Але ці пропозиції так і не були втілені в життя. На думку аналітиків, це сталося тому, що для банків значно ризикованіше кредитувати малий і середній бізнес через ненадійності їх підприємств. 

У першому кварталі цього року в континентальному Китаї значно зросла видача банками позик і кредитів, - повідомив 26 червня член постійного комітету Всекитайського Збори народних представників Чен Сивей. Велика частина з них була вкладена в біржі і ринок нерухомості, що і викликало деяке тимчасове потепління в цих сферах, повідомило Центральна агенція новин.