• Скільки витрачено на Олімпійські ігри в Пекіні?

  • П'ятниця, 5 вересня 2008 року
Олімпійські ігри в Пекіні завершились. Уряд Китаю опублікував суму, витрачену на проведення Олімпіади. Це 2.3 мільярда доларів США. В той час, як американські щоденні газети повідомили іншу суму - 42 мільярди доларів. Хто ж з них точніший?

Це питання прокоментував німецький професор економіки, що працює зараз в Пекінському Університеті (його китайське ім'я: Пу Хаоге). Професор в інтерв'ю радіо «Вільна Азія» пояснив що, різні способи вести статистику, приводять до різних результатів. Витрат може бути і 2.3 мільярдів, може і 42 мільярди - це не суттєво.

На його думку, критикувати Пекін за те, що витрачено дуже багато грошей на Олімпіаду, не правильно. Тому що для такого міста, як Пекін, багато побудованих спортивних проектів, приносять користь не лише в період Олімпійських Ігор, але і багато років опісля.

Витрат, звичайно, не може бути лише 2.3 мільярдів доларів, як заявило керівництво Пекіна; їх, скоріш за все, було більше. Можливо, це лише прямі витрати на змагання, прокоментував Пу Хаоге.

Проте фахівець з Китаю, пан Фан Цзює, має іншу думку: «Китай - не США. Середня річна зарплата в Китаї - 2000 доларів, а в США - 30 тисяч. Тому, не можна сказати, що якщо Пекін витратив стільки ж, скільки було витрачено під час Олімпійських ігор в США, то це нормально. Не можна так рахувати».

Фан Цзює сказав в інтерв'ю, що «проблема в іншому: уряд Китаю вклав дуже багато грошей, щоб надати собі гарного вигляду, і дуже мало для поліпшення умов життя бідняків, для допомоги потерпілим від стихійних лих, для освіти, охорони здоров'я тощо»

Які цифри точніші? Поки що важко перевірити. В інтерв'ю радіо «Вільна Азія» Пей Мінсін, фахівець з Китаю в США, пояснив, що для Пекіна політична вигода від Олімпійських ігор більша, ніж економічна. Але для КПК завжди було таке правило: політична мета на першому місці. Серед китайських чиновників ходила приказка: «Олімпіада - це така сумка, в яку все поміщається». Якщо так дивитися на питання, то 2.3 мільярда доларів, це дуже мало для такої бездонної сумки, вважає пан Пей Мінсін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...