• Звіт: Китай посідає друге місце у світі за витратами на озброєння

  • Середа, 10 червня 2009 року
Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру SIPRI в опублікованій 8 червня річній доповіді повідомив, що Китай є другою країною у світі за витратами на військові потреби, поступаючись у цьому лише США.

У звіті SIPRI також говориться, що в 2008 році в усьому світі військові витрати збільшилися на 4% порівняно із попереднім роком, а в Китаї – на 10% і досягли 84,9 млрд доларів США.

Загальна ж сума військових витрат у всьому світі в 2008 році, згідно з даними шведських аналітиків, становить 1,464 трлн доларів, що на 45% більше, ніж 10 років тому. Можна сказати, що торік кожен житель планети накупив зброї на 217 доларів.

Торік витрати на армію в Китаї були втричі більші, ніж 10 років тому. КНР також уперше за цим показником перевищила Францію та Англію і нині поступається тільки США.

Пекін не приховує своїх намірів і далі нарощувати військову могутність, надаючи перевагу сучасній високотехнологічній зброї, відзначає SIPRI.

На початку 2009 року Пентагон у своїй черговій доповіді про військову могутність КНР звинуватив Пекін у зумисному заниженні цифр військових витрат. На думку американців, у 2008 році Китай витратив на військові потреби від 105 до 150 млрд доларів, при цьому офіційно заявивши, що військовий бюджет країни становить 60,1 млрд доларів США.

Підписатися:

Коментарі