• Китайські інтернет-журналісти під гнітом обмежень

  • Вівторок, 21 квітня 2009 року
Дивно, що в такій країні, як Китай, де свобода преси і без того дуже обмежена, контроль над нею можна посилити ще сильніше. Проте, згідно з недавнім прес-релізом неурядової організації «Будинок свободи» (Freedom House), відбувається саме так.

Будинок свободи стверджує, що «нові китайські обмеження на Інтернет жахають». Вони включають строгіші правила відносно веб-сайтів, де розміщується відео. Цей захід було вжито після того, як минулого тижня поширилося страхітливе відео, що містить кадри переслідувань тибетців. Нагадую, що раніше існування цих переслідувань викликало сумніви. Широка популярність цього відеозапису вважається причиною того, що китайська влада заблокувала доступ на YouTube.

«Будинок свободи» особливо звернув увагу на ту частину нових обмежень, де вказано: «Обмеження, зокрема, стосуються відеозаписів від «інтернет-репортерів», які грають ключову роль в інформуванні китайських громадян про жорстокість китайської поліції, скандал з меламіном і смертельні наслідки корупції під час землетрусу в Сичуань».

Інтернет-репортери, пробиваючись через обмежувальні закони відносно поширення інформації, є ключовою ланкою між громадськістю і інформацією. Незважаючи на те, що в інтернет-репортерів немає ні зовнішніх умов для роботи, ні помічника, який перевіряв би достовірність фактів, ні редактора, вони все одно роблять те, що на новому медіа-жаргоні звучить як «акт журналізму».

Збір і поширення інформації в існуючих умовах Китаю, навіть за відсутності редакторського контролю, може все ж грати критичну роль. Китайці заслуговують на можливість, принаймні, мати доступ до фактів, а потім вже вирішувати, що робити з ними далі.

Окрім роботи редактором для «The Epoch Times» Женевьєв Лонг веде блог «ЗМІ і зовнішня політика» для Асоціації зовнішньої політики, де спочатку була опублікована ця стаття.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...