• Міжнародні експерти сумніваються у достовірності даних Пекіна про ситуацію в економіці Китаю

  • Вівторок, 9 червня 2009 року
Останнім часом у західних економістів все більше сумнівів викликає інформація Пекіна про зростання в країні доданої вартості продукції промислових підприємств і одночасно з цим зменшення споживання електроенергії. Сумніви посилилися, коли нещодавно Китайська енергетична рада раптом припинила повідомляти дані про обсяг споживаної енергії.

Видання The Wall Street Journal повідомило, що протягом минулих 10-ти років зростання в Китаї доданої вартості продукції промислових підприємств збільшувалося пропорційно до зростання обсягу споживаної енергії. Проте цього разу такий взаємозв'язок нелогічним чином був розірваний офіційними повідомленнями китайської сторони про те, що число споживаної енергії в країні почало зменшуватися, але додана вартість продукції промислових підприємств і далі зростає швидкими темпами.

Згідно з офіційними даними Пекіна, в березні — квітні цього року додана вартість продукції промислових підприємств у Китаї виросла на 7 — 8%, в той же час обсяг використаної електроенергії зменшився на 4%.

Аналітики й економісти стверджують, що це щонайменше нелогічно і якщо це зростання доданої вартості не відповідає дійсності, то скоріше за все і всі попередні показники, надані Пекіном, теж дуже перебільшені.

Ці  сумніви ще більше посилилися після того, як Китайська енергетична рада (China Electricity Council, CEC) перестала публікувати дані про витрати електрики.

Нещодавно Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у своїй «Доповіді про ринок нафти у світі» висловило сумнів щодо достовірності економічних показників, які надає китайська влада. У доповіді, зокрема, наголошується, що за даними Пекіна в першому кварталі цього року зростання ВВП Китаю становило 6,1%, а попит на нафту зменшився на 3,5%, також зменшився попит і на електроенергію. Все це викликає сумніви у правдивості офіційних китайських даних, говориться в доповіді.
Підписатися:

Коментарі