• Виробники міста Венчжоу переживають велику кризу

  • Четвер, 18 грудня 2008 року
Після того, як в світі вибухнула фінансова криза, різко скоротилися експортні замовлення китайських заводів. Ситуація також значно посилилася недавніми скандалами з отруєними молочними продуктами та небезпечними для здоров'я іграшками.

 
Все це створило кризову ситуацію в одному з найкрупніших китайських центрів виробництва - м. Веньчжоу східної провінції Чжецзян. Серед більше 300 тис. підприємств-виробниківу цьому місті зараз 20% або взагалі припинили виробництво, або зменшили його на 50%, повідомляє кореспондент The Epoch Times.

Близько 20% одягу та взуття в Китаї, виготовляється саме у Веньчжоу, а також 70% бритв, окулярів і замків, більше 90% запальничок.

Згідно з даними, озвученими в листопаді керівником комітету із стимулювання малого і середнього бізнесу Веньчжоу Чжоу Девенем, капітал приватних підприємців міста становить 87 млрд 600 млн доларів США.    

Британська газета Independent опублікувала статтю, в якій мовиться, що торік у Веньчжоу було вироблено 1 млрд пар взуття, що становить 40% всього світового експорту в рік. У повідомленні також мовиться, що нині у Веньчжоу вже закрилося 8 тис. підприємств. Один місцевий виробник окулярів розповів, що торік  у нього було 200 замовлень на постачання окулярів, а цього року лише 18. Тому йому нічого не залишається, як освоювати внутрішній ринок.

Згідно з офіційними даними, в першій половині року зростання ВВП міста Веньчжоу становило 9,4%, а в 3-му кварталі він знизився до 9%. Як повідомили місцеві ЗМІ,  хоч у Веньчжоу ситуація поки не така серйозна, як в провінціях Гуандун і Чжецзян, де почалася велика хвиля закриття підприємств, однак із 3 млн приїжджих робітників 20%  уже звільнені.

На китайському сайті «Китайська економіка» опубліковані дані, згідно з якими із 300 тис. підприємств Веньчжоу нині 20% призупинені, понад 40 тис. підприємств повністю закрилися.

Проте справжню економічну ситуацію в цьому районі дізнатися дуже важко, оскільки багато даних не розголошуються, оскільки їх вважають «державними таємницями».

Нагадаємо, що бурхливий розвиток приватного підприємництва у Веньчжоу почався в кінці 70-х рр. У 90-х - приватні підприємці Веньчжоу вже не їздили потягами, а літали літаками, навіть на близькі відстані.
Підписатися:

Коментарі