• Історії Стародавнього Китаю: Розуміння причини землетрусу імператором Кансі

  • П'ятниця, 5 вересня 2008 року
У Стародавньому Китаї всі визнавали Божественну силу, і люди вірили, що за всім, що відбувається, в природі, стоїть універсальний закон. Тому стихійні лиха вважалися попередженням Неба.

За часів правління імператора Кансі династії Цин 2 вересня 1679 р. недалеко від сьогоднішнього Пекіна стався сильний землетрус. Хвиля землетрусу пройшла по Пекіну і шести інших провінціях: (сьогодні це - Хебей, Шаньси, Шеньси, Ляонін, Шаньдун і Хенань); в цілому від землетрусу постраждало більше 200 округів. Були зруйновані численні міські стіни, будівлі урядових установ та житлових будинків. Було багато загиблих і поранених.

Опинившись перед лицем такого несподіваного лиха, імператор Кансі негайно виділив фінансову допомогу для компенсації тим, хто постраждав від землетрусу, потім звернувся до державних службовців і багатих громадян з проханням допомогти потерпілим.

Спочатку він аналізував свої вчинки, для того, щоб виявити недоліки і поліпшити себе. Потім він зажадав, щоб його чиновники відмовилися від бюрократії, сумлінно виправили раніше здійснені помилки і наполегливо працювали на благо свого народу й країни. Але найголовніше - він велів чиновникам всіх рівнів, починаючи від найвищого до найнижчого, глибоко і серйозно оглянути діяльність різних урядових організацій і проаналізувати її.

Протягом перших чотирьох годин після землетрусу імператор Кансі викликав до себе по черзі чиновників, міністрів, придворних імператорської сім'ї. Він зробив вимову деяким з них за те, що замість роботи на благо нації вони збільшували особисте майно. Він сказав їм, що вони перестали бути чесними і праведними людьми, а стали жадібними і зіпсованими. Імператор Кансі сказав їм, що, якщо вони не виправляться, то будуть покарані згідно з законом, без жодних винятків.

Через два дні, імператор Кансі ще раз зібрав всіх головних чиновників і розповів їм про шість недоліків, які він помітив:

1) Чиновники всіх рівнів наживались на багатстві простих людей. Корупція ще більше посилила і без того дуже важке становище людей.

2) Для того, щоб накопичити ще більше грошей, багато чиновників вступали у змову один з одним.

3) Під час війни солдати бездумно грабували і вбивали мирне населення.

4) Місцеві чиновники не повідомляли вищестоящим про страждання, що переносили звичайні люди. У випадках повені і засухи місцеві чиновники підтасовували факти, щоб отримати для себе більше вигоди. Отримавши кошти для допомоги, вони ніколи не направляли їх людям, які її потребували.

5) Міністерство юстиції приймало несправедливі рішення по судових позовах, і багато судових справ залишалися невирішеними протягом тривалого часу.

6) Сім'ї високопоставлених чиновників зловживали своїм положенням, і приховували інформацію про нові закони, які захищають права пересічних людей.

Імператор Кансі запропонував чиновникам розробити і представити йому на розгляд план про те, як виправити ці недоліки. Він особливо підкреслив, що дії, направлені на поліпшення ситуації в країні залежатимуть від того, наскільки високопоставлені чиновники будуть самі подавати правильний приклад всім громадянам країни. Якщо чиновники, що займають високі пости, не схильні до корупції, то їхні підлеглі теж до неї не вдаватимуться.

Покоряючись наказу імператора, високопоставлені чиновники через 10 днів підготували пропозиції по усуненню існуючих недоліків. Вони запропонували конкретні кроки по заміні корумпованих чиновників (від зняття їх з посад з довічною забороною на перебування на цих постах в урядових організаціях до страти). Імператор Кансі схвалив це.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...