• Китайський нефрит - символ доброчесності, благородства та сили (фотоогляд)

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 19 червня 2008 року
Слово «нефрит» (юй) для китайців є синонімом краси, вишуканості, досконалості, благородства, сили й довголіття. Це слово широко використовується в китайській поезії, стародавніх легендах, у багатьох жінок в імені присутній цей ієрогліф.

З китайських легенд відомо, що трон Будди зроблений з нефриту, що на горі Куньлунь на березі нефритового ставка росте Дерево безсмертя, небесного імператора звуть Юйхуан - «Нефритовий імператор».

У Стародавньому Китаї в імператорському палаці прикраси, посуд, а також багато предметів ужитку було зроблено з нефриту. Нефритовим порошком лікували багато хвороб.

Конфуцій казав про нефрит так: «...нефрит, як сила пізнання, бо гладкий і блищить. Він, як справедливість, бо у нього гострі краї, але вони не ріжуть. Він, як покірливість, бо прагне вниз, до землі. Він, як музика, бо видає чисті, ясні звуки. Він, як правдивість, бо не приховує вад, які лише підсилюють його красу. Він, як земля, а його стійкість народжена горами й водою».

Китайці надають властивостям нефриту п'ять якостей моралі людини:

 
Нефрит наповнений теплотою - це якість доброти;
 
Нефрит має чистий маслянистий блиск і неповторні внутрішні візерунки - це якість чистоти серця й багатства внутрішнього світу;
 
Нефрит видає чистий і дзвінкий звук - це здатність радіти життю;
Нефрит дуже міцний, його практично неможливо розколоти - це якість сили й доблесті;
 
Нефрит має гострі грані, але вони не ранять - це якість справедливості.

Про енергетичні властивості нефриту китайці кажуть так: «Нефрит виправляє неправильне». Є безліч захисних амулетів із нефриту. Китайці вважають нефрит натхненний каменем, але якщо людина має злі помисли, прагне тільки до вигод і переповнений жаданням наживи, то китайці кажуть, що тоді «нефрит не працює».

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...