• Історії Стародавнього Китаю: Вибір

  • Четвер, 12 червня 2008 року

У давнину мудреці говорили: «Немає більшого щастя, ніж віддавати іншим». Гуманність і любов до людей -  це найцінніші якості. Небеса нагороджують за добро і карають за зло. Відплата щастям за доброту - це неминучість.

За часів династії Мін жили два брати. Незважаючи на те, що вони виховувалися в одній сім'ї, у них були абсолютно різні характери. Старший брат був ненаситний і ледачий, і часто через дурниці вступав у бійки. Молодший брат був старанний, володів почуттям відповідальності, і дорожив хорошими стосунками між людьми.

Одного разу, сівши в карету, брати вирушили в дорогу. Йшов дощ і дорога була слизькою. Старшому братові не вдалося упоратися з віжками, і в результаті карета впала з обриву. Обидва брати загинули. Душі братів опинилися біля воріт пекла. Вартовий пекла зустрів їх і привів до владики пекла Ями.

Яма сказав: «В останньому житті, ви не зробили великого добра, але й не зробили великого зла. Отже в наступному житті можете знову переродитися в людину». Потім Яма наказав судді перевірити в чиїй сім'ї зараз чекають дітей.

«Ямо, є дві сім'ї Чжао і Це, у яких по долі повинні народитися сини. Син сім'ї Чжао повинен буде все життя допомагати іншим і віддавати своє майно людям, які потребують його. А син сім'ї Це все життя отримуватиме милість інших людей», - доповів суддя.

Вислухавши відповідь свого чиновника, Яма сказав: «Хай буде так! Ви переродитеся у сім'ях Чжао і Це!»

Почувши рішення Ями, старший брат подумав: «Якщо я потраплю у сім'ю Чжао, я повинен буду багато працювати, щоб заробити гроші, а потім віддавати їх іншим людям. Мені буде нелегко так жити все життя. Було б краще і легше приймати милість інших людей». Подумавши так, він став на коліна і влесливо сказав: «Ямо! Мені буде так важко присвятити все моє життя іншим людям. Я волаю до вашого милосердя, дозвольте мені переродитися у сім'ї Це». Яма запитав: «А хто перевтілиться у сім'ї Чжао?» Чесний і великодушний молодший брат весь цей час мовчки стояв осторонь але, почувши питання Ями, він шанобливо сказав: «Ямо! Дозвольте моєму старшому братові народитися у сім'ї Це. А я б хотів переродитися у сім'ї Чжао і все життя віддавати своє майно, щоб допомогти іншим людям».

Яма погодився і так усе й сталося. Молодший брат переродився у сім'ї Чжао. Ця сім'я була дуже шляхетного роду і дуже багата. Він став їхньою єдиною дитиною. Він був дуже розумний і володів добрим серцем, завжди допомагав іншим людям. Хто б не потребував його допомоги, він допомагав їм. Бачивши, що їхній син дуже добросердий, його багаті батьки теж вирішили допомагати іншим людям. По всій країні поширилася звістка про милосердя та хороші якості їхнього сина.

Старший же брат, який з нетерпінням чекав, коли почне отримувати милість від інших людей, переродився у сім'ї Це. Сім'я Це жила в повній убогості й жила за рахунок збору милостині, так що впродовж усього свого життя він просив недоїдки, приймав подачки і співчуття від інших людей.

Проявляти співчуття до страждань інших людей і ставитися до людей з добротою - це не тільки милосердно, але також і мудро. У будь-який час і в будь-якій ситуації наймудріший вибір людини - це стати на сторону добра, тому що: «Людину з добрими намірами неодмінно захищають Небеса!»

Чжи Чжень. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...