• Китайські вузлики (фотоогляд)

  • Понеділок, 31 березня 2008 року

Історія китайських вузликів тісно пов'язана із загальним розвитком 5000-літньої китайської цивілізації. Вже у сиву давнину вузлики використовувалися для рахування. У китайській культурі говориться про зав'язування мотузок у вузли для того, щоб робити записи. Для того, щоб відзначити незначну подію зав'язували маленький вузлик, щоб відзначити велику важливу подію - великий вузол.У початковий період китайської цивілізації та культури люди шанували мотузку. Саме слово "мотузка" (шен) вимовляється китайською так само як і слово "божество". Крім того, ієрогліф "мотузка" має особливе значення для китайців, яких іноді називають народ драконів, ще й у тому розумінні, що цей ієрогліф схожий на дракона, що рухається.

Через тісний зв'язок китайських вузликів із місцевою культурою, техніка плетіння вузлів перетворилася у народне мистецтво. Китайська техніка плетіння вузлів розвивалася у художнє мистецтво в епоху династій Тан (618-907 рр. н.е.) і Сун (960-1279 рр. н.е.) та пережила свій розквіт під час династій Мін і Цин  (1368-1911 рр. н.е.). В той час вузлики широко використовувались у традиційних костюмах. Крім використання в якості декоративного оформлення під час свят, вузлики також використовували у намисті, шпильках для волосся й святкових підвісках. Особливий вид вузлів, відомий як "вузлики щастя" слугував в якості амулету, що приносив вдачу, захищав від злих сил, сприяв подоланню перешкод.

За минуле століття, особливо в "новому" комуністичному Китаї це традиційне мистецтво втратило своє значення. Лише наприкінці 90-их китайське мистецтво плетіння вузликів, а також вишивка та традиційні китайські костюми, були знову відкриті. З цих пір продовжується їх тріумфальна хода містами.

Відмінною рисою при плетінні китайський вузликів є використання одного-єдиного шнура. Шнур довжиною, щонайменше, 1 м у відповідності зі спеціальною методикою і правилами намотується, складається, вишивається й протягується, в результаті чого створюються дивовижні вузлики. Китайські вузлики виглядають однаково зовні і з вивороту. Хоча існують окремі виключно складні художні вузли, що використовуються в дизайні, усі вони являють собою комбінації 20 базових технік плетива.

Назви вузлів

Вузли отримали свої назви різними шляхами. Різні вузлики були названі або за своєю формою, призначенням чи місцевістю, де вони були винайдені. Так, наприклад подвійний грошовий вузол дорівнює двом наполовину складеним одна на одну стародавнім китайським монетам. Вузол-ґудзичок отримав назву через своє використання. Десятимісячний вузол не тільки схожий за формою на буддийську свастику, яка китайською також має значення 10 000, але й часто зображується на поясі ранніх статуй Бодісатви Гуаньінь, богині милосердя. Нескінченний вузол. Має зв'язок з вісьмома буддійськими символами, що уособлюють вічний круговорот, породжуючий усі явища. Вузол точно виражає ці нескінченні перипетії це - основа для різних комбінацій.Марія Чжен. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...