• Переказ про кам'яного лева з червоними очима (фото)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Субота, 29 березня 2008 року

У тривалій історії Китаю є безліч переказів, залишених людям як повчання. Але сучасні люди приймають їх за казки.

Дуже-дуже давно було одне село, в якому спостерігався сильний занепад моральності у людей. За волею Неба це село повинно було бути знищене. Серед хаосу і морального занепаду, жила в селі одна немолода жінка. Вона була дуже побожною, щодня розпалювала пахощі і молилася перед образом Будди, вдосконалювала свою душу і виховувала в собі високу мораль. Ця жінка була дуже добросердою і часто допомагала людям. Одного разу в село прийшла жебрачка, вона була одягнена в лахміття і від неї йшов сильний неприємний запах, такий, що, проходячи мимо неї, люди закривали руками ніс. Жебрачка просила подаяння, але всі люди відверталися від неї і ніхто не давав їй їжі. Через декілька днів ця жебрачка так знесиліла з голоду, що впала посеред дороги і знепритомніла. Це побачила та жінка, вона привела її до свідомості і відвела до себе додому, напоїла і нагодувала.

У той самий момент, коли жінка пішла за їжею для жебрачки, повернувшись, вона побачила диво - замість жебрачки перед нею була Бодхісатва Гуаньїн, навколо якої літали небесні діви і обсипали її квітами. Жінка впала на коліна перед Бодхісатвою, але одна з небесних дів підняла її і тоді Гуаньїн сказала, що скоро в селі станеться сильна повінь, яка затопить повністю село і всі жителі загинуть. Бодхісатва також сказала, що передвісником потопу буде кам'яний лев, коли його очі стануть червоними, то значить - потоп ось-ось почнеться.

Гуаньін сказала, що жінка може повідомити про це місцевим жителям і ті, хто повірить, зможуть уникнути загибелі. Сказавши це, Бодхісатва разом з небесними дівами зникла. Жінка захвилювалася і поспішила повідомити про почуте жителям села в надії, що вони можуть врятуватися. Але більшість людей почали насміхатися і жартувати над нею, зовсім не вірячи її застереженням. Одного разу вночі декілька місцевих жителів, щоб розіграти цю жінку і ще більше посміятися над нею, взяли і пофарбували очі кам'яного лева в червоний колір.

На другий день вранці жінка побачила, що очі лева стали червоними, вона захвилювалася і відразу ж поспішила сказати людям, що настає велика біда. Але ті, хто фарбував очі лева, розповіли про це і всі стали ще більше сміятися над жінкою, практично ніхто їй не вірив. Але були ті, хто повірив і вони пішли з села, щоб уникнути загибелі.

Люди все ще продовжували сміятися над «безглуздою дурницею, про яку базікає жінка», яка вижила з розуму, як раптом пролунали сильні гуркоти грому і хлинула злива, та така сильна, що в одну мить затопила все село, і ніхто з тих, що залишилися в селі, не встиг врятуватися.

Коли вода зійшла, то ті, хто повірив попередженню Гуаньїн, разом з тією жінкою повернулися в село. Коли перед уцілілими людьми з'явилася Бодхісатва, вони впали перед нею ниць і палко дякували їй за милосердний порятунок.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...