• Історії стародавнього Китаю: за всі наші справи ми відповідатимемо

  • Вівторок, 12 лютого 2008 року
В кінці ери Цзінкан*, за часів правління імператора Цинь Цзуна  династії Сун, в ранньому віці помер один високопоставлений чиновник. Через десять років синові цього чиновника приснився сон. Уві сні він ішов головною дорогою, навколо не було ні душі. Раптом він почув дуже гучні звуки, немов били сотні барабанів, їхній бій наближався. Він подумав, що йде велика армія, і швидко сховався в будинку, що стояв неподік. Виглянувши у вікно, він побачив сотні духів, які несли величезний казан. Гігантський казан безперервно обертався. Голова людини стирчала з отвору в казані і безперервно кровоточила. Уважно поглянувши, він упізнав в ній свого покійного батька. Злякавшись, він  відчув сильний біль у серці. Тим часом гучний звук барабанів повторився. Коли звук наблизився, він побачив інший величезний казан. З нього також стирчала голова, і, цього разу, це була його мати! Він не зміг утриматися від сліз і прокинувся.

Побачивши своїх батьків, що мучаться в пеклі, син високопоставленого чиновника страшенно злякався. Він витратив багато грошей на спорудження вівтаря для проведення релігійної церемонії, щоб підносити молитви, запросив буддійських і даоських ченців для оспівування священних текстів, щоб усунути нещастя і благати богів помилувати його батьків і звільнити їх від цього покарання.

Після закінчення ритуалу глава церемонії сказав синам високопоставленого чиновника: «Я не хочу говорити вам про справи вашого батька. Тому дам вам це, щоб ви змогли самі все побачити». Глава церемонії витягнув велику коробку, насипав у неї попіл, щільно закрив і заклеїв коробку, сказавши їм, що вони зможуть все побачити наступного дня. Наступного дня, відкривши коробку, брати побачили написи на попелі, в яких мовилося: «Така-то людина руйнувала країну і розбещувала її громадян. Її гріхи є непростимими». Брати ридали, з глибокою печаллю в серці.

Коли високопоставлений чиновник був живий, його серце не було праведним, він користувався своєю владою, ставив країну під загрозу і вів її жителів неправедним шляхом. Він помер за жахливих обставин. Минуло десять років, але він все ще зазнавав тортур у пеклі. Його сини встановили вівтар і молилися богам, але все без результату, оскільки його гріхам не було прощення. Це прояв справедливого і праведного закону Небес. Їхня мати була співучасницею в цих справах, отже, вона повинна була зазнати покарання разом з їхнім батьком після їх смерті.

-----------------------------------
*Назва ери або період царювання використовуються для нумерації років в період панування імператора і привласнення імен певним китайським правителям. Назва ери виникала як гасло або девіз, вибраний імператором. У деяких імператорів було декілька назв ери. В цьому випадку Цзінкан - назва ери імператора Цинь Цзун династії Сун. Імператор Цинь Цзун правив менше двох років.

Автор Хун Майюань (Hong Maiyuan) династії Сун не хотів розкривати ім'я високопоставленого чиновника.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...