З давніх часів і до цього дня, багато добродійних мудреців розуміли, що егоїзм сприяє розвитку хвороб.

Цзіся і Цзенцзі обидва були учнями Конфуція. Одного разу вони зустрілися на вулиці. Цзенцзі уважно оглянув Цзіся з голови до ніг і запитав: «У минулому у тебе було багато хвороб, і ти завжди був худим і слабким. Здається, ти набрав вагу і почав виглядати енергійнішим». Цзіся радісно сказав: «Я недавно виграв битву, тому  відчуваю себе щасливим, внаслідок чого і набрав вагу».

Не розуміючи, про що той говорить, Цзенцзі запитав: «Що ти маєш на увазі?» Цзіся відповів: «Одного разу я прочитав у своїх підручниках про мораль, дружбу і вірність. Після того, як я ознайомився з цими поглядами, то виявив, що вони мені подобаються, і  що я хочу бути хорошою людиною. Проте коли я йшов вулицею, то побачив так багато спокусливих речей і людей, які живуть у розкоші, що моя пристрасть до матеріальних речей взяла гору, і я захотів заробити якомога більше грошей. Ці дві протилежні речі постійно боролися в моїй голові, і не давали мені можливості заспокоїтися. Я не міг ні істи, ні спати, я схуднув і накликав на себе багато хвороб».

«Хто виграв битву?» - запитав Цзенцзі. Цзісяо швидко відповів: «Перемогли  погляди на мораль, дружбу і вірність. Як ти бачиш тепер, я набрав вагу».

Коли люди переслідують особисту вигоду, то бруд постійно збирається в тілі, викликаючи хворобу. Якщо людина може перевершити егоїзм та інші погані думки, дивитися з легкістю на гроші і матеріальну сторону, встояти перед спокусами і робити справи не для особистої вигоди, то вона відповідає властивості Всесвіту. Духовність людини підвищиться, а разом з цим збільшиться і матеріальна складова її тіла. Людина зможе досягти стану, коли зовсім не буде хвороб або коли їх залишиться не дуже багато.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...