• Працівники пекінського телеканалу покарані за репортаж про пельмені з картонною начинкою

  • П'ятниця, 3 серпня 2007 року
Репортаж про пельмені з начинкою із картону привернув велику увагу не лише численних телеглядачів, але й пекінської влади. Вони перевірили достовірність цієї інформації, після чого повністю її спростували та покарали телевізійників.    

      

Новина про неїстівні пельмені, показана на початку липня у програмі «Прозорість» пекінського телеканалу «ПТБ», спричинила бурхливу реакцію з боку пекінських чиновників. Кореспондента Цзі Бейцзя і декількох співробітників телестанції взяли під варту. Продюсер передачі та заступник директора, які відповідали за «Прозорість» звільнені з роботи. Старші адміністратори ПТБ отримали дисциплінарні покарання. Президент телеканалу „ПТБ" Лю Айцинь зазнав критики з боку влади, а головний редактор отримав офіційне попередження. 18 липня керівництво ПТБ в ефірі вибачилося перед громадськістю за недостовірну інформацію на екранах.

«Репутація держави серйозно заплямована»

На прес-конференції, що пройшла 20 липня, Лі Чаньцзян, директор Генерального управління із нагляду за  якістю у Китаї, згадуючи повідомлення про пельмені, наповнені картоном, звинуватив іноземні ЗМІ у спотворенні фактів. Які були показані у недавніх репортажах про велику кількість зіпсованих китайських продуктів,  та зажадав від них говорити, ґрунтуючись на фактах. Високопоставлений чиновник з Китайської асоціації журналістів Лі Цуньхоу, засудив ці репортажі, та заявив що вони привели до серйозних збитків та здійснили негативний вплив на стан суспільства.

Спроба з'ясувати правду

Спроба відвідати фабрику, де виготовляли пельмені з картонною начинкою, розташовану в селі Шицзікоу округу Тайянгун району Чаоян в Пекіні, ледь не закінчилася побиттям кореспондента газети «Mingpao Daily». Який вирушив туди 19 липня для з'ясування справжньої ситуації.

За інформацією «Mingpao Daily», місце строго охороняється озброєною охороною в уніформі і знаходиться під наглядом декількох людей у цивільному. Місцева жінка сказала репортерові, яка чула телефонну розмову одного з районних керівників, який пообіцяв, що жодного журналіста не допустять у ці місця.

Місцеві жителі розповіли репортерові про те, що тут є декілька невеликих магазинів, які виготовляють  підроблені сигарети  фірмових марок, вина, напої та дешеві сніданки.

За словами жителів,  їхні власники завжди легко проходять перевірку, оскільки мають зв'язки з органами самоврядування району.

Краще помилкова інформація,  ніж підроблені пельмені

Хоча влада Пекіна офіційно заявила, що повідомлення ТБ про пельмені, наповнені картоном, були помилковими, багато оглядачів у Китаї та за кордоном висловлюють сумнів стосовно правдивості офіційного розслідування, та закликають до більшої прозорості.

Якась людина залишила повідомлення на електронній дошці оголошень сайту Бі-Бі-Сі, сказавши: «Через занепад моралі в Китаї сьогодні  розвелося дуже багато брехунів. Тому люди мають схильність вірити повідомленням про бридкі речі, а сумніваються і заперечують лише одиниці».

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...