• Олімпіада для китайської компартії - це найбільший 'проект збереження репутації'

  • П'ятниця, 16 травня 2008 року
У листопаді 2002 р. китайська влада пообіцяла, що на підготовку Олімпіади витратить 30 млрд юанів ($4 млрд 285 млн), проте за даними на кінець березня, вже витрачено більше 400 млрд юанів ($57 млр).

Гонконзький журнал «Чженмін» опублікував статтю, в якій розповідається, що коли в 2002 р. Китай отримав право проводити у себе Олімпіаду-2008, оргкомітет повідомив, що на всю підготовку, включаючи будівництво основних і допоміжних олімпійських споруд, транспорт, навчання персоналу і так далі буде витрачено від 27 до 30 млрд юанів, при цьому враховувалося, що дохід від Олімпіади становитиме 40 млрд юанів, що дозволить збільшити рівень національної економіки в рік олімпіади на 1 - 1,8%.

Проте розмір передбачуваних витрат із кожним роком збільшувалася. У липні 2003 р. вони збільшилися до 95 млрд юанів; у вересні 2004 р. - до 110 млрд юанів; у січні 2005 р. - до 150 млрд юанів; у листопаді 2007 р. за попередніми підрахунками було витрачено близько 347,5 млрд юанів; наприкінці березня фактичні витрати вже перевищили 400 млрд юанів. При цьому ще необхідні кошти на поточне обслуговування олімпійських об'єктів, їхню охорону та інші допоміжні роботи.

Китайська компартії сприймає Олімпіаду за найбільший "проект збереження репутації", не шкодуючи на її "благополучне" проведення ніяких засобів. На одній із прес-конференцій голова оргкомітету пекінської Олімпіади Лю Чі з дуже помпезним виглядом сказав: "Пекінська Олімпіада покаже всьому світові, які особливі цінності, новизна мислення і світлий образ має Китай. Це буде зелена Олімпіада, - Олімпіада, яка проявить гуманізм, високий науково-технічний прогрес, а також гармонію співіснування різних країн і націй. Щоб забезпечити все це у нас знайдеться достатньо коштів".

Китайська влада також витратила не мало коштів на велику кількість іноземних фахівців і радників, запрошених для планерування й проектування олімпійських споруд. Металопрокат, який використовувався для спорудження головного стадіону, був куплений у Японії за цінами на 25% вищими ринкових. Це при тому, що в Китаї є щонайменше три підприємства, які роблять сталь такого ж маркування та якості й експортують її у Європу за цінами на 40% дешевшими, ніж куплена в Японії.

Саме концепція "проекту збереження репутації", на основі якої китайська компартія веде підготовку до Олімпіади і є основною причиною того, що вартість майбутньої пекінської Олімпіади перевищила всі світові рекорди.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...