• Близько тисячі вчителів і студентів училища провели страйк у провінції Гуанчжоу

  • Четвер, 8 травня 2008 року
Близько тисячі вчителів училища Чжуцзян м. Цзенчен провінції Гуанчжоу 5 травня не пішли на уроки, а почали страйкувати, протестуючи проти корумпованості адміністрації училища. До них приєдналися і деякі студенти, які оточили машину одного з керівників училища, вимагаючи, щоб той вислухав вимоги страйкарів.

Як розповіли кореспондентові The Epoch Times кілька вчителів, останнім часом через корумпованість начальства їм постійно затримують зарплату, вчителів постійно звільняють, училище дуже погано оснащене для навчального процесу, в аудиторіях уже давно не проводився ремонт та ін.

Один із учителів на прізвище Чен розповів, що недавно адміністрація звільнила 10 вчителів, а наприкінці квітня ще 18 службовців. Він також сказав, що адміністрація витрачає дуже багато грошей училища на свої потреби, а у простих учителів не лише немає ніяких страховок, компенсацій і дотацій, які гарантуються їм згідно із законом, але і навіть немає нормальної зарплати. Багато вчителів не отримували зарплату вже кілька місяців.

Один із звільнених учителів пан Вей розповів, що його звільнили абсолютно без всяких причин, при цьому училище ще не виплатило йому всю заборгованість по зарплаті. Термін його трудового договору з училищем також ще не закінчився. Він уважає, що таким чином адміністрація просто мститься ним за те, що вони зверталися до вищих інстанцій із скаргами.

Студент училища на прізвище Ян розповів, що за навчання вони платять дуже дорого - за рік близько $1800, але умови навчання й мешкання дуже погані, кваліфікація багатьох учителів дуже низька, у деяких навіть на рівні самих студентів. Він також сказав, що вчителі часто зайняті зароблянням грошей на стороні. Вони дуже безвідповідально ставляться до своєї роботи і погано навчають студентів. Ян також повідомив, що через нестачу вчителів часто буває, наприклад, так, що вчитель політології проводить урок літератури і так далі, від цього якість навчання дуже страждає.

Студенти поскаржилися, що в гуртожитках дуже брудно, все дуже старе, багато мишей, часто відключають світло, багато комп'ютерів не працює, часто бувають проблеми з Інтернетом, при цьому плата за проживання за рік становить $215. В їдальні продукти дорогі й дуже поганої якості. Інколи вони явно зіпсовані, але їх продають студентам. «Деякі студенти, не витримавши, йдуть обідати в інші місця, але адміністрація лає їх за це. Оскільки їдальня належить братові заступника директора училища, нас примушують харчуватися в ній, щоб у них був прибуток», - скаржаться студенти. Багато студентів також дуже хвилюються за свій диплом, вони сумніваються, що їм видадуть диплом державного зразка.

За статистикою в Китаї існує більше 600 народних коледжів і самостійних навчальних закладів, в яких навчається більше 2 млн 800 тис. студентів. Таких навчальних закладів у країні стає все більше.

Проте аналітики кажуть, що ця тенденція в Китаї не приносить ніякої користі країні, оскільки в більшості таких навчальних закладів дуже погана якість навчання і низько кваліфіковані викладачі, проте ціна навчання висока. У ці навчальні заклади набагато легше поступити, ніж у державні, і в них легко складати іспити. Проте з дипломами, які вони видають, дуже важко знайти роботу, що і стало причиною численних акцій невдоволення студентів, кількість яких останнім часом усе збільшується.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...