• Пекін забороняє студентам улаштовувати демонстрації на вулицях

  • Вівторок, 6 травня 2008 року
Китайська влада вирішила охолодити націоналістичні почуття, які вони навмисно розпалили, занепокоївшись, що можуть утратити контроль над демонстраціями, які виступають проти незалежності Тибету і що закликають до бойкоту мережі французьких магазинів «Carrefour».

Державні ЗМІ на сьогодні змінили тактику від розпалювання ненависті до Заходу, до закликів «заспокоїтися» і «проявити раціональність». На думку експертів, це є віддзеркаленням указівки режиму, який хоче охолодити розпалені пристрасті, особливо серед численних студентів, які брали участь у попередніх демонстраціях. Режим стурбований тим, що це може стати механізмом зародження демократичного руху серед студентів, подібного до того, що був у 1989 р. на площі Тяньаньмень.

Го Цуань, колишній професор Наньцзінського університету і Сунь Веньгуан, професор Шаньдунського університету, розповіли в інтерв'ю The Epoch Times, що надійшли вказівки недавати студентам брати участь у демонстраціях. Проте, незважаючи на те, що китайська компартія (КПК) прагне заспокоїти розбурхане суспільство, загострення пристрастей наростає.

Го Цуань повідомив, що партійний відділ його університету отримав указівки строго перешкоджати студентам брати участь у демонстраціях. «Усі ВНЗ у Китаї отримали вказівку. Згідно з деякими джерелами, китайський лідер Ху Цзіньтао наказав не давати студентам брати участь в акціях протесту», - каже Го. Сунь Веньгуан також підтвердив, що студентам його університету тепер заборонено брати участь у демонстраціях.

Го Цуань розкрив, що за студентським бойкотом мережі магазинів «Carrefour» у містах Хефей і Ухань тиждень тому стояв уряд і навчальні заклади. «Ми побачили багато що з того, що відбувався за кулісами. Студентські союзи й шкільні організації були залучені. Таким чином, студентів підбурював уряд», - каже Го.

За словами Го Цуаня, режим не зумів знайти кращого способу відповісти на критику Заходу стосовно його злочинів, тому він розпалив націоналізм, щоб критиці чинив опір голос громадськості. Після того як мета була досягнута, виникла необхідність негайно згасити полум'я, бо якщо вогонь розповсюдиться, то він спалить саму компартію.

Сунь Венгуан додав: «Якщо ситуація розвиватиметься, то антикомуністичні групи також почнуть демонстрації. Тому КПК намагається згасити вогонь, інакше вона втратить контроль над ситуацією. Крім того, наближається річниця бійні на Тяньаньмень (4 липня). Якщо всі вийдуть на вулиці, то у КПК виникнуть великі проблеми».

Він провадив далі: «Хоча компартія намагається охолодити пристрасті, полум'я спалахує в інших місцях». Го Цуань підкреслив: «Китай схожий на в'язанку сухих дров. Спалах може статися в будь-якій точці. Як тільки був спровокований націоналізм, пожежа почне розповсюджуватися в інші області».

За словами Го Цуаня, згідно з останніми новинами від інвесторів, фондова біржа опустилася нижче 3000 пунктів. Деякі інвестори організували демонстрації минулого тижня. «Режим не може вирішити проблеми з інвесторами, селянами, цінами на товари та ін., тому вогонь буде розповсюджуватися далі. Якщо фондовий ринок і далі падатиме, то весь Китай спалахне», - каже Го Цуань.

Сунь Веньгуан уважає, що КПК промиває мізки студентам за допомогою деформованого націоналізму через підручники, ЗМІ, літературу, художні твори і таке інше. «У фальшивому середовищі, створеному ЗМІ, велика кількість студентів як і раніше перебуває в омані. Вони вважають, що повсталі тибетці й Захід ображають Китай. Це викликано їхнім неуцтвом у царині історії та нерозумінням фактів», - каже він.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...