• Близько тисячі студентів влаштували погром в училищі (фотоогляд)

  • Середа, 14 травня 2008 року
В одному з училищ м. Хандан провінції Хебей 8 травня спонтанно спалахнула великомасштабна акція протесту. Близько тисячі студентів почали громити кабінети адміністрації та навчальні класи. Для придушення влада направила кілька сотень поліцейських.

Як розповіли кореспондентові The Epoch Times студенти, 8 травня під час практичної роботи з ремонту автомобілів 16-літній студент неправильно взяв інструмент, і за це викладач ударив його залізною лозиною. Від удару хлопець упав і знепритомнів. Студенти підхопили його і хотіли віднести в медпункт, але викладач і охоронці заборонили їм це робити і навіть почали бити. Студенти не витримали такого ставлення і почали масовий погром в училищі.

Близько тисячі студентів почали трощити все підряд у кабінетах адміністративної будівлі та навчальних аудиторіях. Вони розбили близько сотні комп'ютерів і кілька автомобілів керівників училища, включаючи й автомобіль директора. Було побито також кількох викладачів, деякі з них перебувають у лікарні.

Для втихомирення студентів влада направила кілька сотень поліцейських. Заворушення тривали приблизно до 16 години. Після цього студенти почали мирно страйкувати, вимагаючи, щоб їм повернули гроші, які вони заплатили за навчання. Деякі з них оголосили голодовку. Адміністрація училища прислала фахівців для «підвищення свідомості» студентів. Посилені наряди поліції досі чергують біля училища. Місцева влада також усіма силами намагається блокувати інформацію про це. Місцевим кореспондентам заборонено друкувати новини про цей інцидент, вся інформація і фотографії про те, що сталося, які студенти опублікували на веб-сайтах, ретельно відстежується й видаляється.

Студенти впевнені, що за адміністрацією училища стоять місцеві урядовці. Студенти також розповіли, що побиття, різноманітні грошові штрафи та покарання студентів - це часте явище. При цьому їм заборонено покидати навчання. З їхньої розповіді, торік 19 студентів із провінції Цзянсі через високу плату за навчання вирішили перейти в інший навчальний заклад, за це їх сильно побили спеціальні співробітники училища, в обов'язки яких входить «виховання» студентів.

Були випадки, коли кілька викладачів били одного студента. Є там ще один викладач, який ніколи сам не бив студентів, але примушував це робити самих студентів.

Студент на прізвище Шень розповів кореспондентові, що це училище по всій країні проводить велику рекламну компанію, але більшість їхніх обіцянок абсолютна неправдиві. Плата за навчання дуже висока, становить від 11 000 до 16 800 юанів ($1500 - 2400), але якість навчання дуже погана.

Більшість викладачів училища мають середню освіту, але в рекламі училища мовиться, що всі вчителі найвищого класу і з університетськими дипломами.

За неповною статистикою в Китаї налічується близько 600 так званих народних навчальних закладів, в яких навчається більше 2 млн 800 тис. студентів. Кількість студентів у них постійно збільшується. Проте аналітики кажуть, що в більшості своїй ці навчальні заклади служать місцевим чиновникам для відмивання грошей. Оплата в них висока, а якість навчання дуже низька. До того ж видавані дипломи частенько не відповідають державним стандартам і випускникам потім дуже важко влаштуватися на роботу.

Версія китайською


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...