• Монастир Шаолінь і монастир Дабей (фото)

  • Середа, 23 січня 2008 року

Недавно на одному китайському сайті з'явилася стаття під назвою «Порівняння ченців монастиря Шаолінь і монастиря Дабей». Ця стаття дуже швидко поширилася по всіх найбільших Інтернет-форумах і викликала гарячі відгуки і обговорення.

У статті з фотографіями мовиться про те, що монастир Шаолінь був заснований вищим індійським ченцем Бодхідхармою 1500 років тому, це монастир Дзен-буддизму. Але зараз монастир Шаолінь все більше стає комерційним і ченці, включаючи і настоятеля монастиря, думають тільки про матеріальне багатство. Цей монастир став одним з найпривабливіших туристичних місць в провінції Хенань, а також хорошим оплотом економічного розвитку міста Денфен, в якому він знаходиться.

У статті також розповідається про храм Дабей. Це один із храмів, в якому немає ящиків для добродійних пожертвувань. Це храм Махаяна-буддизму, ченці цього монастиря ніколи не торкаються грошей, вони носять чернечий одяг з грубої тканини, вживають їжу один раз на день, пополудні вже більше не їдять нічого.

Після публікації цієї статті 9 січня, всього за 8 днів її відвідало один мільйон чоловік, відгуки залишили близько 7 тисяч чоловік. На Інтернет-сайті також було проведене опитування, було поставлено питання «Як Ви вважаєте, чи повинні сучасні ченці стикатися з сьогоднішнім суспільством?». У опитуванні взяло участь 70 тисяч чоловік, 95% з яких вважають, що «ченці повинні вдосконалюватися із спокійним серцем, і не повинні брати активну участь в житті суспільства».

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...