• Китайський буддизм перетворюється на комерцію

  • Середа, 16 січня 2008 року

У Китаї зараз спостерігається поступове зростання інтересу людей до буддизму, що говорить про духовний голод людей, які втратили інтерес до доктрин комунізму, що їм нав'язує правлячий режим вже впродовж декількох десятків років. Але в той же час через бурхливий економічний розвиток у людей відбулася підміна понять духовного задоволення, за яке вони тепер приймають грошові пожертвування храмам.

Один китайський пастор в бесіді з шведським кореспондентом розповів, що зараз в Китаї відбувається різкий і швидкий розвиток в матеріальному плані, але дуже багато людей шукають духовної їжі, особливо високоосвічені люди. У багатьох з'явився великий інтерес до християнства, вони приходять на моління у вихідні дні.

У китайському тижневику «Комерсант» була стаття про те, що на початку грудня 2007 р., в Пекіні відкрилася виставка скульптур і картин династії Мін на буддійську тематику. На відкритті були присутні багато процвітаючих бізнесменів різних галузей. Як розповів господар виставки, щороку захід відвідують декілька сотень тисяч чоловік, серед яких дуже багато хто висловлює бажання мати такі експонати у себе удома, щоб вони приносили їм душевний спокій і мир.

Після приходу до влади КПК, в Китаї були проведені ряд рухів, в результаті яких було знищено багато великих і маленьких храмів і сховища культурної спадщини. По всій країні йде обширна агітація і пропаганда атеїзму. Але глибоко в серцях людей все ж таки зберігається їхня традиційна віра, деякі люди вдома крадькома моляться своїм Богам. Потреба в духовній їжі китайських людей привела до того, що багато комерсантів почали заробляти на цьому гроші, перетворивши буддизм на комерційну галузь.

Прикладів цьому дуже багато. Наприклад, створені об'єднання буддистів Гуаньін, Тяньфу, аптечна лавка монастиря Шаолінь. Багато храмів співробітничають з місцевими чиновниками і разом заробляють гроші, співробітничають з туристичними агентствами, які привертають до них туристів. Дуже багато багатих людей в Китаї роблять пожертвування храмам і купують у них різні релігійні предмети і таким чином отримують духовне задоволення.

Деякі люди, які дотримуються традиційних поглядів, не задоволені такою комерціалізацією буддійської релігії. Викладач релігієзнавства одного народного інституту професор Сюань Фан сказав, що комерціалізація буддизму, це одна з найнебезпечніших тенденцій у Китаї. Ченці вже більше не займаються вдосконаленням себе згідно із буддійськими заповідям, а всі вони стали працівниками у сфері послуг огляду визначних пам'яток храмів, що надаються численним туристам за досить високу плату. Професор також сказав, що справжня віра не грунтується на матеріальних вкладеннях в релігійні справи, а грунтується на пошані до Богів і Буд, на дотриманні заповідей і канонів, на прагненні байдуже ставитися до слави, вигоди і матеріальних багатств. Він також відзначив, що якщо ця комерціалізація релігії триватиме і далі, люди зовсім перестануть розуміти, що таке релігія і для чого вона потрібна насправді.

Чи Цзіюн. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...