• Професор розповів студентам про те, що було під час повстання студентів 1989 р.

  • Понеділок, 14 січня 2008 року

Професор китайського інституту політики і права Сяо Хан відкрито розповів студентам про криваву бійню на площі Тяньаньмень в Пекіні, що відбулася під час повстання студентів в 1989 р.

На останньому уроці останнього семестру випускних курсів, професор китайського інституту політики і права Сяо Хан з трибуни розповідаючи студентам про щастя, віру, любов, творення, із сумом сказав: «У 1989 р. в Пекіні на площі Тяньаньмень відбулася дуже значна подія. Зараз на площі лежить тільки один труп (це про мавзолей Мао Цзедуна), ця площа ніколи не зможе змити кров, пролиту на ній в той час, коли вона була усіяна трупами вбитих...». На цей урок професор Сяо вперше за всю свою викладацьку діяльність написав зміст своєї лекції на папері, і назвав її «Останній урок - Як ми повинні прожити життя?» Цей текст він потім опублікував на Інтернет-сайтах.

У лекції професор розповів про загиблих студентів і про те, як влада віднеслася до всіх учасників тих подій: «...Їхні імена були видалені зі всіх облікових книг і будь-яких інших документів, їх нібито взагалі стерли з історії і ми зараз навіть не знаємо, хто вони, а багато людей вашого віку навіть не знають про те, що була така подія. Але для людей мого покоління, людей, які пройшли ті роки, ця подія назавжди залишиться глибоко в серці...».

Версія китайською 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...