• З чого робляться китайські делікатеси

  • Неділя, 23 березня 2008 року
М'ясо та ікра крабів, черпаховый суп, все це є делікатесами, які дуже люблять китайці, до того ж ці продукти є дуже корисними для організму. Проте не всі знають, з чого можуть готуватися ці поживні страви.

Газета «Ранок сьогодні» повідомила, що на одному з великих оптових ринків морепродуктів в м. Ханьчжоу провінції Чжецзян є люди, які за низькими цінами купують у торговців здохлих крабів, черепах і так далі після чого обробляють їх і продають, як готову сировину для приготування страв.

На цьому ринку є більше десяти відділів, у яких продають живих крабів і в кожному з них є великий таз з льодом, в якому зберігаються здохлі краби. На питання кореспондента про те, навіщо зберігати свіжість здохлих крабів, господар одного відділу сказав, що їх можна продати за низькою ціною і що це краще, ніж просто їх викинути.

У повідомленні також мовиться про те, що поряд з м. Ханьчжоу в селі Лункоу є підпільні «цехи» для обробки здохлих крабів, черепах і так далі. Зазвичай такі «цехи» розташовуються на березі річки, і всі відходи викидаються прямо в річку.

Було проведено кореспондентське розслідування цього бізнесу. В одному з цих «цехів» стояв дуже сильний гнилий запах, всюди був бруд, в брудних тацях знаходилися продукти обробки і відходи. Господиня «цеху» розповіла, що вона щодня ходить на оптовий ринок і купує там за низькою ціною здохлих крабів або ж просто підбирає їх, викинутих в сміття. Потім цих крабів обробляють і продають, як готову сировину для приготування страв. У них є постійні клієнти з провінції Цзянсу, які потім поставляють цю «сировину» в кафе і закусочні Цзянсу і м. Шанхаю.

Підприємець на прізвище Лу розповів: «Я вже 20 років працюю у галузі водного промислу і мене нітрохи не дивує така інформація. На чорному ринку м'ясо з дохлих крабів коштує в два рази дешевше, ніж із живих, тому природно, комерсанти, які прагнуть отримати хороші прибутки, купують його».

У повідомленні розповідається, що, за словами працівників цих «цехів», у них є конкуренти на оптовому ринку. Співробітники деяких ресторанів і закусочних також цілеспрямовано скуповують дохлих черепах і крабів за низькими цінами і потім готують з них різні делікатеси для своїх клієнтів.

Підприємець Лу також розповів, що коли дохлих черепах дуже багато, то торговці самі розділяють їх на м'ясо, лапи і панцир і потім продають їх клієнтам з різних галузей. Панцирі найдорожчі, їх продають фармацевтичним компаніям для виготовлення ліків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...