• У Китаї жителям районів, що постраждали від землетрусу, без місцевої прописки важко отримати гуманітарну допомогу

  • П'ятниця, 30 травня 2008 року
На сайті USA Today опублікована стаття про те, що без місцевої прописки жителям постраждалих районів не видають намети та іншу гуманітарну допомогу.

У результаті землетрусу в китайській провінції Сичуані 5 млн чоловік лишилося без притулку. Проте деякі з них не можуть отримати намети та іншу гуманітарну допомогу через те, що у них немає місцевої прописки, хоча вони вже багато років живуть у цьому районі.

84-річна Ма Мейянь стояла в черзі за наметами, які видає уряд, але їй не дали. Вона із сльозами просила людей: "Допоможіть мені знайти намет, уряд каже нам чекати".

73-літній пенсіонер, колишній бухгалтер Чень Ваньцзя також не отримав намету. Він один живе в однокімнатній квартирі, але боїться спати вдома, побоюючись нового землетрусу.

Багато хто стикається з такою проблемою. Вони багато років живуть у м. Дуцзян'янь, але не мають прописки. У зв'язку з цим їм відмовляють у видачі наметів.

Місцеві жителі скаржаться на несправедливу видачу гуманітарній допомоги

Не лише вищезазначена категорія людей, але і місцеві жителі з пропискою в м. Дуцзян'янь також висловлюють своє невдоволення ставленням до них влади. Вони кажуть, що видача наметів відбувається дуже повільно. Тільки наприкінці минулого тижня - майже за два тижні після землетрусу - почали приймати заяви на видачу гуманітарної допомоги. При цьому місцеві чиновники займають найкращі місця для проживання на вулиці, вільно беруть продукти та питну воду з гуманітарної допомоги.

Коли 45-річна Ло Сяохуа пішла за продуктами й наметом, їй сказали, що вона запізнилася. Вона сказала: "Ми маємо право отримати гуманітарну допомогу, але все вже було роздано".

Режим прописки дуже обмежує права китайських селян

У 1958 р. Мао Цзедун запровадив жорсткий режим "прописки", який "прив'язує" селян до землі, щоб вони працювали на полях, забезпечуючи продовольством міських жителів, і не переїжджали в міста. У 1980 р., коли в Китаї почалися реформи, 150 млн селян поїхало в міста для пошуку роботи.

З тієї пори режим "прописки" створив новий шар суспільства, який у містах уважають нелегальними мігрантами. Вони не мають права користуватися багатьма пільгами, що надаються урядом у галузі освіти, медицини, купівлі нерухомості та ін.

У січні поточного року газета China Daily повідомила, що розмови про зміну режиму "прописки" тривають уже кілька років, але тільки кілька місяців тому китайська влада заявила, що цей режим буде скасовано в наступній 5-річці, щоб зменшити велику різницю між жителями міст і сіл.

Чен Лішань, Бін Юнь. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі