• Наука. Ключі від неба

  • Четвер, 29 травня 2008 року

Прогнози фахівців: стародавня китайська наука знову розквітатиме разом із відродженням ортодоксальної китайської культури.

Кардинально інший підхід

Відомо, що наука в Стародавньому Китаї була дуже розвинена. Проте вона йшла абсолютно іншим шляхом, ніж нинішня наука Заходу. У чому ж полягає корінна відмінність стародавньої китайської науки від сучасної західної науки?

Наведемо приклад: у будь-якого уряду є свої політичні, економічні та військові таємниці, які він не розголошує перед громадськістю. Це схоже на те, ніби для громадськості ці речі не існують. Тільки кваліфіковані фахівці можуть на законній підставі проглядати конфіденційні документи. Такі люди мають бути надійними і відданими своїй країні, тоді їм довіряють державні таємниці.

Таємниці Всесвіту ще дивовижніші та глибші, ніж державні таємниці, і ніхто не може осягнути їх. Людині потрібен ключ, щоб дістати доступ до таємниць Усесвіту.

Глибокі речі на поверхні не лежать

Якщо Боги створили все в Усесвіті, тоді, щоб досліджувати таємниці Космосу, людина повинна вірити в Богів. Людина у своїх учинках повинна дотримуватися божественних заповідей, повинен легко ставитися до слави й багатства. Тоді Боги можуть відкрити свої таємниці тим, хто заслуговує на це. Вдосконалення свідомості є необхідною умовою та основою для таких досліджень. На перший погляд це видасться дивним, але глибокі речі на поверхні не лежать. Історія Стародавнього Китаю підтверджує цю істину. Вчені Серединної держави (Китай) у далекій старовині були насамперед людьми високої моралі, тому вони мали незвичайні знання й здатності. До того ж вони проходили таємне систематичне навчання у мудрих учителів. У них були надзвичайні здатності, зокрема, відкрите небесне око. Це дозволяло їм бачити речі в інших просторах, пояснювати походження людських захворювань.

Наприклад, Сун Симяо, великий медик епохи династії Тан, був даосом. Він мав надприродні здатності й міг безпосередньо бачити джерело захворювання в інших просторах. Ця здатність зробила його видатним лікарем, тому його ім'я дійшло до нашого часу.

Чжан Хен, який жив в епоху династії Хань, винайшов армілярну сферу (небесний глобус) і перший у світі сейсмограф. Навіть у наш час механічний принцип цього приладу є таємницею. Сучасні люди не можуть з'ясувати, як він "спроектував" цей прилад. Це тому, що він використовував божественні сили, отримані в процесі старанного самовдосконалення.

Зрозуміти себе, щоб пізнати природу

Вдосконалення є суттю ортодоксальної китайської культури, і тому суспільство Стародавнього Китаю надавало особливого значення вдосконаленню тіла й свідомості. Але не слід забувати, що саме собою вдосконалення спирається також на глибокі наукові принципи. У цьому криються корінні причини того, чому цивілізація Стародавнього Китаю була такою видатною. Тим, хто не вірить у Богів і не вдосконалюється, не дозволено пізнати таємниці Всесвіту. Так само, як державні секретні матеріали недоступні для звичайних людей, так і таємниці, пов'язані зі Всесвітом, не відкриваються простим людям. Якщо вчені хочуть досліджувати Всесвіт, вони спочатку повинні змінити своє мислення.

Навіщо ж потрібна етична дисципліна та інші пов'язані з цим духовні поняття, викладені в стародавній праці? Грецький філософ Сократ сказав, що мета філософії полягає не в тому, щоб зрозуміти природу, а в тому, щоб зрозуміти себе або свою свідомість. Проте сучасна наука вивчає тільки зовнішні прояви природи, які не можуть привести до пізнання себе і того, яку роль відіграє свідомість і духовність.

Наука сучасності виникла тоді, коли моральність людства переживала занепад. Вона не надає значення моральності, не визнає Богів, тоді як Боги зможуть розкрити їй свої таємниці?

Історія про сліпого й слона

Сліпий захотів дізнатися, що таке слон, і, намацавши його хобот, заявив, що слон схожий на жирафа.

Людина з нормальним зором бачить слона повністю, йому не потрібно його обмацувати. Західна наука використовує той самий метод, що і сліпий, покладаючись у своїх дослідженнях на устаткування й технології. Неважливо наскільки передове устаткування і наскільки великі кошти йдуть на дослідження, доступ до істин глибокого рівня залишається закритим перед сучасною наукою. Прилади, використовувані в науці, - немов руки того сліпого. Кількісний аналіз у сучасній науці дає пояснення або висуває гіпотези, в яких безліч важливих чинників відфільтровано або спотворено (як у випадку зі слоном). А вчені навіть не підозрюють про це.

Стародавня китайська наука вибрала найкоротший шлях у дослідженні того, що таке ЖИТТЯ, ПРИРОДА, ВСЕСВІТ, тому Боги відкрили безліч таємниць Всесвіту людям того часу. Те, що люди вважають зараз за надприродні здатності, це фактично вроджені здатності людини, які виявляються тоді, коли моральність людства має достатньо високий рівень. Сучасна наука йде шляхом великої вартості та низької ефективності, розкладає мораль і руйнує навколишнє середовище. Хіба це не шлях самознищення?

Наука й культура. Що спільного?

У Китаї жили покоління видатних учених. Науки, які вони вивчали, містили системні теорії та практику, проте, на відміну від методів сучасної науки, їх не можна було передавати кому завгодно, тому що існували певні вимоги до рівня моральності. Ортодоксальна китайська культура також, як і наука, містить обов'язкову вимогу - повага до Богів. Ученим необхідно було підвищувати свій етичний рівень. Наукові напрями були прості та благородні, а суспільні засади були добрими. Коли атеїзм проник у культуру суспільства, лікарі вважали за краще взагалі не передавати знання, ніж передавати їх людині з низьким рівнем моралі. Навіть власні діти не були винятком. Тому маємо те, що маємо: багато гарних речей зараз уже поховано, а суть стародавньої китайської науки в суспільстві втрачена.

Кажуть, надія вмирає останньою. В історичних книгах передбачено процес очищення душі, який є сучасним феноменом. Стародавній народ майя, що жив в Америці, передбачив свого часу, що період від 1992 до 2012 р. для Землі буде періодом оновлення. Земля і люди будуть очищені енергією, яка виходитиме з центру Молочного Шляху, і свідомість і дух людини очистяться, їхній рівень підвищиться.

І Фу. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...