ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Даоцзи - «божественний художник» династії Тан (фотоогляд)

Велика Епоха
Китайський художник династії Тан У Даоцзи. Фото The Epoch Times
Китайський художник династії Тан У Даоцзи. Фото The Epoch Times
Великий китайський художник У Даоцзи (У Даоюань, Дао Сюань) жив в епоху династії Тан (VII ст. н.е.). Його називають «божественним художником» і «корифеєм живопису». З історичних записів відомо, що він написав більше сотні картин, в основі яких переважно лежать буддійські та даоські сюжети.

У Даоцзи намалював у палацовому залі п'ять драконів. Здавалося, що їхні лускаті тіла ширяють у повітрі. Перед настанням дощової погоди вони ставали вологими, і від них ішов туман.

Одного дня імператор Сюань Цзунь призвав Даоцзи в палац і наказав йому розписати пейзажами одну з палацових стін. Художник тужливо розвів туш і виплеснув її на стіну, після чого накрив її великим шматком тканини. Через деякий час він зняв тканину і запросив імператора подивитись. Імператор застиг, дивуючись, - на стіні були дуже майстерно змальовані гори і ріки, трави і дерева, люди й птахи. Потім У вказав імператорові на намальовану гору і сказав: «Тут у горі є печера, там живе Святий. Якщо легенько постукати по дверях печери, то можна почути всередині луну». Сказавши це, він легенько стукнув пальцем по маленьких намальованих дверях печери. І раптом двері відкрилися. Даоцзи ввійшов у них і запросив увійти імператора. Але імператорові зробити це не вдалося. Тієї ж миті двері зачинилися, і відтоді художника більше ніхто не бачив.

Одна з найвідоміших картин У Даоцзи називається «87 Святих». Вона виконана на шовковому сувої завширшки 30 см і завдовжки 292 см у вигляді контурного малюнка.

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]

 

[image error]