• Під час церемонії зустрічі олімпійського вогню в Пекіні площа Тяньаньмень була повністю перекрита (фото)

  • Вівторок, 1 квітня 2008 року
Заради кількох годин церемонії зустрічі олімпійського факела пекінська влада вжила найстрогіших заходів безпеки. Вся центральна площа Тяньаньмень, на якій проходила церемонія, була закрита, а прилеглі до неї райони строго контролювалися службами безпеки. На самій площі була невелика група людей, які зустрічали факел, усі інші перебували далеко за огорожами, звідки практично нічого не було видно.

Як повідомив сайт «Босюн», 31 березня о 10 годині ранку всіх приїжджих туристів вигнали з площі та районів, що належать до неї, а також і з палацу Гугун. Уся церемонія зустрічі олімпійського вогню проходила на території радіусом 100 метрів навколо державного прапора на площі Тяньаньмень, але зона строгого контролю починалася в радіусі 2 км від церемонії.

Газета «Яблуко» повідомила з посиланням на слова західного журналіста, який подавав заяву на участь у церемонії як представник ЗМІ, що пекінська влада не лише не повідомляла про зміст церемонії, але і не було відомо, хто з керівників країни буде на ній. Усі кореспонденти проходили через дуже строгий контроль і огляд, включаючи і кореспондентів офіційних китайських ЗМІ. Також дуже строго перевіряли школярів і китайських жителів, які грали роль тих, хто вітає олімпійський факел. Окрім особистого огляду перед початком церемонії, заздалегідь про них було зібрано відомості в їхніх навчальних закладах і місцях роботи, а також місцях мешкання.

Окрім проведення параду військ, площу Тяньаньмень практично ніколи не закривають, навіть під час проведення в Пекіні урядової сесії та З'їзду КПК.

У пропаганді китайського уряду мовиться, що Олімпіада підніме Китай на новий рівень на міжнародній арені, що після Олімпіади Китай в очах людей буде великою світлою країною. Китайська влада також каже, що для того, щоб підвищити силу нації, потрібно організувати щось у масштабах усієї країни, і кращим для цього є Олімпіада. При цьому китайська компартія зовсім не звертає увагу на витрачені колосальні кошти, на те, скільки людей було виселено зі своїх квартир у Пекіні та в інших районах країни, де будуються олімпійські споруди.

Офіційні китайські ЗМІ зробили дуже грандіозні й урочисті репортажі про церемонію зустрічі олімпійського вогню. Центральне телебачення вело «пряму трансляцію» починаючи з аеропорту, в якому приземлився літак із факелом, і до самої площі Тяньаньмень. Проте західні ЗМІ дуже швидко виявили, що ця «пряма трансляція» іде із затримкою приблизно одну хвилину. Телевізійні техніки вважають, що це було зроблено спеціально, щоб запобігти попаданню в ефір яких-небудь непередбачених ситуацій, як це сталося в Афінах на церемонії запалювання олімпійського факела, коли за спиною китайського чиновника, що виголошував промову, раптом з'явився транспарант на захист Тибету, і ці кадри потрапили в прямий ефір.

Правляча в Китаї компартія заявляє, що Олімпійські ігри не мають змішуватися з політикою, але в усьому процесі підготовки, а також у тому сенсі та значенні, які вона вкладає в проведення Олімпіади, міститься дуже сильний відтінок політики, навіть набагато більший, ніж у 1936 році під час проведення Олімпіади в нацистській Німеччині.Підписатися:

Коментарі