• Житель Тибету заподіяв собі смерть на знак протесту проти дій КПК

  • Понеділок, 31 березня 2008 року
Житель Тибету з повіту Амдо наклав на себе руки перед дверима поліцейської дільниці, разом з цим в монастирі Сяочжао повісився чернець від тиску солдатів КПК, - таке повідомленні пролунало 29 березня на хвилях радіо станції TIBET CHANNEL, що розташована в Норвегії.

Тибетець із повіту Амдо, який проживає в індійському місті Дхарамсала, посилаючись на інформацію з надійних джерел, повідомив, що після того, як недавно влада КПК заарештувала кілька десятків тибетців в Амдо, місцевий житель Вандека пішов до поліцейського управління вимагати їхнього звільнення. Але поліцейські не лише не задовольнили його вимогу, але і почали чинити на нього тиск і погрожувати йому. В результаті Вандека не витримав і наклав на себе руки прямо перед входом до поліцейської дільниці, вдаривши себе ножем. Таким чином він виразив протест діям місцевої влади.

Також відомо, що починаючи з 18 березня і до цього дня, в повіті Амдо було арештовано більше 40 тибетців. 25 березня було судове слухання у справі одного з них на ім'я Ванде Цижен. Ще одного тибетця на ім'я Чжасі в період затримання дуже сильно побили під час допиту й життя його зараз у небезпеці.

29 березня більше ста ченців і місцевих жителів вийшли на вулицю Пулан м. Лхаси і голосно скандували гасла: «Вимагаємо пошани прав людини тибетців», «Вимагаємо, щоб Далай-ламі дозволили повернутися до Тибету». На момент публікації цієї статті, поки не надходило інформації про арешти або придушення цієї акції.

Житель тибетського повіту Мачу через Інтернет закликає міжнародне співтовариство звернути увагу на те, що відбувається в Тибеті, а також відправити незалежну групу розслідування й кореспондентів до повіту Мачу, щоб дізнатися про ситуацію в цьому районі.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...