ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У гармонії з природою (фото)

Велика Епоха
Вони живуть, здавалося б, в таких жорстоких умовах, однак вони задоволені своїм життям і черпають із нього радість, не борючись із навколишнім світом. Фото: З сайта Еpochtimes.com
Вони живуть, здавалося б, в таких жорстоких умовах, однак вони задоволені своїм життям і черпають із нього радість, не борючись із навколишнім світом. Фото: З сайта Еpochtimes.com
На південному заході Китаю, в провінції Гуйчжоу, в гірській печері проживає близько ста чоловік народності мяо. Вони є найостаннішими печерними жителями 1,3 мільярдного Китаю.

Близько 20 сімей живе в печері завглибшки 230 м і заввишки 50 м. Сама печера площею в два футбольні поля. Невеликі будинки відокремлені між собою бамбуковою загорожею. У будинках немає даху, дахом служить сама печера.

Ці печерні мешканці їдять двічі на день: вранці і ввечері. Але це не тому, що вони не голодні, а тому що харчів дуже мало. Вони живуть, здавалося б, в таких жорстоких умовах, однак вони задоволені своїм життям і черпають із нього радість, не борючись із навколишнім світом.

Гірська місцевість надзвичайно мальовнича, проте мало придатна для землеробства. Селяни навколишніх сіл на невеликих ділянках землі і між каменями вирощують трохи кукурудзи. Харчуються в основному кукурудзяною кашею без овочів і фруктів, майже немає м'яса, немає також масла і солі, а рис уважається рідкісними ласощами.

Один із цих жителів на прізвище Ло сказав кореспондентові: «Ми по телебаченню чули назву «Олімпіада», але не знаємо, що це означає і що це взагалі таке».

У глибині печери, куди практично не потрапляє світло, розташована єдина школа. У школу, окрім «печерних» дітей, приходять також і діти з 15-ти найближчих поселень, найдальші з них розташовані за 3 години ходьби. У школі немає класів, і діти сидять усі разом на глиняних лавках, столом їм служать дошки, складені докупи. Вчителі цієї школи не витримують там довго через зарплату, яка сміхотворно мала і становить у середньому по 200 юанів ($28,5) на рік!

Один з американських підприємців Френк Беддор, перебуваючи в США, кілька років тому випадково побачив фото цих дітей у печері, які, незважаючи на таке середовище існування, сумлінно читали підручники, і був зворушений цим.

Відтоді щороку напередодні Різдва він приїжджає в Китай і відвідує печерних жителів. Він робить їм грошові пожертвування. Він також профінансував підведення електрики. До того ж Френк виплачує 9-тьом місцевим учителям щомісячну зарплату 50 доларів (400 юанів).

Місцевий учитель Ян розповідає: «Звичайно ж учителі тут часто міняються, хоч ми і намагаємося протриматися подовше, але цих грошей просто не вистачає. При сьогоднішніх цінах на продукти 400 юанів вистачає лише на тиждень».

[image error]

[image error]

[image error]