• Ці кумедні ведмеді-кішки - панди (фотоогляд)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 17 липня 2008 року
Велика панда в перекладі з китайської означає ведмідь-кішка (сюн мао). Через харчові вподобання цих тварин також називають бамбуковими ведмедями. Живуть великі панди переважно в гірських районах Центрального й Південного Китаю. Можливо тому останнім часом їх уважають національним символом країни.

У природному середовищі ці тварини ведуть відокремлений спосіб життя і лише в період спаровування вони об'єднуються в пари, але також на дуже короткий час. Потім самка сама народжує дитинчат і сама їх вигодовує.

Зазвичай самка панди народжує 2 - 3 дитинчат один раз на 2 - 3 роки, але, як правило, вигодувати їй удається тільки одного. Починаючи з 5-ти місяців, маля панди переходить на бамбуковий корм, а через 1 - 1,5 року покидає матір і починає самостійне життя. Статевої зрілості вони досягають тільки у віці шести років.

Панди є всеїдними тваринами, але велику частину їхньої їжі становить бамбук. Вони поїдають його без відходів - їдять листя, стебла й пагони. Окрім бамбука, вони також їдять й інший рослинний корм - траву, квіти, гриби, бульби, корінці та кору, але також їдять дрібних ссавців і рибу.

Тепер великі панди вважаються вимираючим видом, але не через їхню природну малу народжуваність, а в основному через вирубку лісів - їхнього природного місця проживання.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...