• Влада застосувала вогнепальну зброю для придушення акції протесту в китайській провінції Гуйчжоу. Є вбиті та поранені (фото)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 липня 2008 року

Більше 1,5 тис. поліцейських було мобілізовано для придушення акції протесту, що виникла проти незаконних дій місцевої влади в повіті Венань провінції Гуйчжоу. Під час придушення поліцейські використовували вогнепальну зброю, сльозоточиві гранати й електричні палиці високої напруги. Щонайменше 3 людини вбито, більше 150 - поранено.

Як повідомили гонконзькі ЗМІ, повітових сил поліції виявилося не достатньо для придушення великої акції протесту за участю кількох десятків тисяч чоловік. Тоді провінціальна влада мобілізувала більше 1,5 тис. озброєних поліцейських із навколишніх міст і селищ, які почали силове придушення протестувальників, застосовуючи вогнепальну зброю. За наявними даними, зараз щонайменше вбито 3 людини, більше 150 чоловік поранено, близько 200 чоловік арештовано, з них близько 30 учнів середньої школи.

У повідомленні мовиться, що приблизно о 2 годині ночі 29 червня протест був повністю придушено, проте в місті досі ще дуже напружена атмосфера, поліцейські все ще заарештовують людей. Біля постраждалих будівель місцевої влади і поліцейського управління чергують посилені патрулі.

Місцева студентка на прізвище Чжу розповіла кореспондентові гонконзької газети «Яблуко» телефоном, що магазини в місті закриті, транспорт не працює, всюди безліч поліцейських у повній бойовій готовності. «Я хотіла поїхати на заняття, але не можу це зробити, оскільки транспорт не працює», - сказала Чжу.

Агентство Сіньхуа назвало це «інцидентом шкідництва й підпалів» і повідомило, що місцева влада була вимушена підсилити заходи безпеки через провокації порушників закону.

Місцева повітова влада опублікувала повідомлення, в якому назвала цей інцидент «акцією серйозного кримінального злочину», направленою на підрив авторитету закону і закликала всіх «співучасників злочину» самим прийти в поліцію.

Як уже раніше повідомляла The Epoch Times, інцидент у повіті Венань провінції Гуйчжоу почався після того, як поліція не стала розслідувати справу про звіряче вбивство учениці середньої школи, в якому були замішані родичі місцевих чиновників. Поліція оголосила, що це було не вбивство, а самогубство і закрила справу, зажадавши негайно поховати тіло загиблої.

Є інформація про те, що ще до початку великомасштабної акції протесту, місцева влада пропонувала родичам померлої дівчини компенсацію розміром 3 тис. юанів ($420), щоб ця справа була «зам'ята» і більше ніде не піднімалася. Родичі відмовилися, і тоді чиновники підвищили розмір суми до 30 тис. юанів ($4200). Але і ці гроші рідні теж не прийняли.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...