• Відкрився Інтернет-магазин «Шаолінь»

  • Середа, 2 липня 2008 року
Храм Шаолінь спочатку був буддійською обителлю. Він розташований у м. Денфен провінції Хенань, багато відомих майстрів у-шу навчалися саме в цьому храмі. Проте зараз уже з'явився Інтернет-магазин «Шаолінь», в якому продають товари торгівельної марки «Шаолінь».

Тепер у храмі створений «відділ маркетингу», який займається організацією показових виступів ченців, як живцем, так і на телебаченні, і просуванням різних товарів із маркою «Шаолінь» на ринку. «Трупа бійців-ченців Шаоліня» вже відвідала більше 60-ти країн. Різні комерційні виступи ченців Шаоліня всередині країни не лише приносять великі прибутки самому монастирю, але і приваблюють численних туристів, що дозволяє мати гарний дохід місцевому державному туристичному бюро. Згідно із статистикою, дохід у міську казну від туристів, які відвідують Шаолінь, становить 30% загального доходу міста.

За $1,5 тис. через Інтернет-магазин або безпосередньо можна придбати комплект із 3-х брошур, в яких викладена «найпотаємніша суть» шаоліньського кунг-фу, а також медичних методик Шаоліня. «Інструкція кунг-фу» коштує $140. Окрім цього є також спеціальні палички для їди, взуття, майки, чай, ліки, свічки і навіть меблі та коштовності з маркою «Шаолінь», а також «шаоліньське вино» і «шаоліньські сигарети».

Багато китайських блогерів уважає, що вже немає справжніх ченців у давньому храмі Шаолінь, його чистота й велич, перед якими схилялися люди декілька сотень років, замінили мирська комерція, користь і вигода.

«У храмі Шаолінь є статуя Будди Міле (Будда, який завжди сміється - прим. авт.), я думаю, що якби Міле дійсно побачив усе, що відбувається у стінах храму, то навіть він перестав би сміятися», - написав один із блогерів.

Лін Цзе. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі